Güncel

2020’nin en çok indirilen Sosyal Medya Uygulamaları

2020’nin yavaş yavaş sonuna geldiğimiz bu dönemde 2020 yılının verileri de ortaya çıkmaya başladı. 2020’de yaşanan pandemi süreci sosyal medya şirketlerinin oldukça işine yaradı. Ve kullanıcı sayılarını oldukça arttırdılar. En büyük başarıyı sağlayan şirket ise dün belli oldu.

2020'nin en çok indirilen Sosyal Medya Uygulamaları
2020’nin en çok indirilen Sosyal Medya Uygulamaları

Her yıl bu zamanlar en çok indirilen uygulamalar hakkında listeler paylaşan Apptopia bu yıl 2020’nin en çok indirilen sosyal medya uygulamaları listesini de paylaştı. Ocaktan Kasım ayına kadar devam eden listede zirvenin sahibi kimseyi şaşırtmayarak TikTok oldu.

İşte 2020’nin en çok indirilen Sosyal Medya Uygulamaları

TikTok bu listeyi kapsayan dönemde toplamda 82 milyon kez indirildi. Bu sayı ile birlikte TikTok rakiplerinden oldukça büyük bir fark ile zirveye oturdu. TikTok’u takip eden sosyal medya platformu ise İnstagram oldu.

2020'nin en çok indirilen Sosyal Medya Uygulamaları
2020’nin en çok indirilen Sosyal Medya Uygulamaları

İnstagram bu yıl içerisinde 57.5 milyon kullanıcı ile buluştu. Facebook’un sahip olduğu platform bu yıl bir çok güncelleme ile karşımıza çıkmıştı. İnstagram’a gelen önemli güncellemelerden bir tanesi İnstagram reels güncellemesi oldu.

Listenin üçünü sırasında 43 milyon indirme ile Snapchat yer aldı. Onu 42 milyon indirilme ile Facebook Facebook’u 25 milyon yüklenme ile Twitter takip etti.

Ünlü liste grafik sitesi Anntopia sosyal medya siteleri harici video konferans uygulamaları içinde bir liste hazırladı. Listenin zirvesinde 73 milyon yeni kullanıcı ile Zoom yer aldı.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu