Oyun

En İyi 3 FPS Oyunu

FPS oyunları aslında simülasyon oyunlardır. Simülasyon oyunlarını sevenlerin dikkatini oyunlardan en çok ilgi görenlerin 3 tanesini öğrenmeye ne dersiniz?

FPS saniyedeki kare hızıdır. Makale de yazdığımız oyunlar, bu tarzdaki oyunlar arasındaki en iyi 3 FPS oyunudur. Yazının devamında bahsedeceğimiz oyunlar; discord, Twich, D live vb. platformlarda çok fazla ilgi görmekte ve konuşulmaktadır.

FPS Sektöründeki En İyi 3 Oyun
FPS Sektöründeki En İyi 3 Oyun

1- Cs:Go

Counter strike günümüzün dünyanın en eski FPS oyunlarından biridir. Condition Zero’ dan Global Offensive kadar CS franchise’ı inanılmaz bir başarı olduğunu ispatladı. Hidden Path Entertainment ve Valve tarafından geliştirilen ve düzenlenen CS:GO, 21 Ağustos 2012 tarihinde oyun piyasasına sunuldu. Oyun Şubat 2020 itibariyle 24 milyon oyuncudan oluşan bir dünya rekoruna da sahip. CS: GO, yüksek öğrenme eğrisi ve rekabetçi oynanış tarzı ile ön plana çıkan bir FPS oyunudur.

FBS Sektöründeki En İyi Oyun CS-GO
FBS Sektöründeki En İyi Oyun: CS-GO

2- Valorant

Valorant, CS: GO ve Overwatch’ın bir benzer olarak kabul edilir. Valorant 2 Haziran 2020’de piyasaya sürüldü ve Riot Games tarafından geliştirildi. Valorant oyun dünyasını bir fırtınaya sürükledi. Ayrıca Valorant beta sürümünde üç milyon oyuncuyu gören oyundur.

Twitch görüntülemesi azalmış olsada, oyun CS: GO gibi diğer oyunlardan muazzam bir oyuncu grubunu elinde tutar. Her bir karakterinde farklı yetenekler bulunan oyun, sahip benzersiz karakterlerler ile taktik atış serüveni deneyimlemenize olanak tanır. Oyuncular, her biri beş kişilik iki takıma yerleştirilir ve skora ulaşan takım kazanır ve xp alarak seviyesini artırır.

overwatch
En İyi 3 FSP Oyunu: Overwatch

3- Overwatch

Overwatch, Blizzard Entertainment tarafıdan üretilmiş bir oyundur. Blizzard’ın açıkladığı verilere göre oyunun Mayıs 2018 itibariyle 40 milyondan fazla oyuncusu var. FPS türündeki yapımlar arasında popülerliğini korumayı başaran oyun, uzun seneler oynanmaya devam edeceği söylenmekte. Overwatch, oyuncuların benzersiz yeteneklere sahip kahraman karakterleri seçerek sıkı bir nişancılık deneyimi yaşamalarına yardımcı olur.

Oyunlar hakkındaki tüm gelişmeleri Teknotomy Oyun kategorisinden takip edebilirsiniz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu