Influencerlar

Bir Twitch Yayıncısı 30 Gün Boyunca Yayın Yaparak Abone Rekorunu Kırdı

Ludwig Ahgren adındaki Twitch yayıncısı yaklaşık 1 ay önce başladığı “subathon” adında ki Twitch yayına 13 Nisan gecesi Twitch abone rekorunu kırarak son verdi. 30 gün boyunca yayın yapılan etkinlikte 270 bin abone barajı aşılarak rekor kırılmış oldu. Rekorun eski sahibi 269.155 aboneye sahip Tyler “Ninja” Blevins’di.

 Bir Twitch Yayıncısı 30 Gün Boyunca Yayın Yaparak Abone Rekorunu Kırdı
Bir Twitch Yayıncısı 30 Gün Boyunca Yayın Yaparak Abone Rekorunu Kırdı

Ludwig Ahgren “subathon” yayınında abone olan her kişi için yayını 10 saniye arttıracağını açıkladı. Yayın başlamadan önce yayının en fazla 3 gün süreceği tahmin ediliyordu. Ancak yayının Twitter’da tt olması ve insanların yayını sürdürme isteği gibi etmenler yayının 30 gün sürmesine yol açtı.

İnsanlar 30 Gün Boyunca Yayını izledi

Aslına bakacak olursanız “subathon” adında ki yayın 30 günden fazla bile sürebilirdi. Zira insanlar abone olmayı bırakmıyordu. Fakat 11 Nisan günü bir Tweet atan yayıncı yayını 13 Nisanda sonlandıracağını ve yeni gelecek aboneler adına The Humane Society (ABD’deki bir kar amacı gütmeyen hayvan hakları kurumu) ya da St. Jude’a (ABD’deki bir çocuk araştırma hastanesi)’ne bağış yapacağını açıkladı.

Ludwig Ahgren 30 gün süren yayın boyunca insanların genel olarak yaptıkları her şeyi yaptı. Oyun oynadı yemek yedi ve tabi ki uyudu. Hatta yayında ki uyku bölümlerinin Ludwig Ahgren’nin en sevdiği bölümler olduğunu söylemek mümkün. Zira bu konu da yaptığı açıklama da “En tuhaf olanı, her uyandığımda gittikçe büyüdüğünü hissetmemdi. Bir gece yatağıma 30 bin izleyici, 60 bin abone ile girdim. Kalktığımda 70 bin izleyici, 70 bin abone vardı.” ifadelerini kullandı.

İnfluencerlar hakkında her türlü ilginç bilgiyi Teknotomy influencerlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu