Güncel

6. Nesil iPad Mini Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

2021 yılına girmemiz ile beraber Apple cihazları konusunda yeni dedikodular çıkmaya başladı. Tabi bu dedikodular sağlam temellere dayanmadığı için pekte önemsenmedi. Fakat 6. nesil iPad Mini hakkındaki yeni bilgiler oldukça sağlam kaynaklara dayanıyor gibi gözüküyor. Yeni iddialar Apple severleri mutlu edecek gibi gözüküyor.

6. Nesil iPad Mini Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı
6. Nesil iPad Mini Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Söz ettiğimiz iddianın sahibi Apple ile olan yakınlığı ile tanınmış olan Jon Prosser kendisi son zamanlarda Ian Zelbo (RendersbyIan) ile iş birliği yaparak bu alanda oldukça geniş bir bilgi ağına sahip oldu. İkilinin açıkladığı bilgiler oldukça yenilikçi ve farklı tasarım fikirlerini içeriyor.

6. Nesil iPad Mini’de iPad Pro ile tanıştığımız kutu tasarımı kullanılacak

Keskin hatlar, düz kenarlar ve ince bir çerçeveye sahip olacağı düşünülen cihaz 8.4 ile 8.9 inç arasında bir büyüklüğe sahip olacak. Bu bağlamda cihazın ön tarafında herhangi bir fiziksel tuşun bulunmaması bekleniyor. Ön tarafta tuş bulunmayacağı için de Touch ID’nin güç butonuna eklenmesi bekleniyor. Cihazın bağlantı noktası olarak Type-C kullanması beklenirken cihazın hoparlörlerinin gelişmiş olması bekleniyor.

Cihazda sunulacak renk seçeneklerinin ise siyah, gümüş ve altın olması bekleniyor. Ortaya atılan iddialar arasında dikkat çeken bir diğer iddia ise iPad Mini ile birlikte normalden küçük bir Apple Pencil’ın da çıkarılacak olması. Fakat bu kalemin diğer iPad’ler ile nasıl çalışacağı hala bilinmiyor. Cihazın çıkış tarihi ile alakalı elimizde kesin bir bilgi olmamakla beraber cihazın 2021’ın sonuna kadar çıkması bekleniyor.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu