Güncel

7 Gün 24 Saat Para Transferi Sağlayan Sistem: FAST

7 gün 24 saat para transferi yapabiliyorsunuz. Bankacılık işlemlerinde en büyük problemlerden biri, EFT işlemlerinin saat ve gün sınırlaması bulunmasıydı. Hafta içi para transferlerinde saat 17:00’a kadar gerçekleştirebiliyor eğer bu saate kadar işleminiz tamamlayamazsanız işleminiz ertesi güne aktarılıyordu. Hafta sonları ise para transferi yapılamıyordu.

7 Gün 24 Saat Para Transferi Yapabilirsiniz
7 Gün 24 Saat Para Transferi Yapabilirsiniz

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası bugün yaptığı açıklamada para transferleri kolaylaştıracak olan FAST projesini tamamladıklarını duyurdu. Merkez Bankası, söz konusu hizmeti 18 Aralık’ta kademeli olarak vatandaşlara sunulacağını da duyurdu.

7 Gün 24 Saat Para Transferi Nasıl Oluyor?

Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST), bankacılık işlemlerini hızlandırmayı amaçlayan ve Merkez Bankasının ekonominin dijitalleşmesi amacıyla hizmeti sunacağı sistemdir. Merkez Bankası yaptığı açıklamada FAST sisteminin yanında ek bir hizmeti de kullanıcılarına sunacaklarını yaptığı açıklamada belirtti. Merkez Bankası yetkilileri artık vatandaşların para transferlerini daha kolay yapabileceklerini, çünkü FAST sistemiyle kullanıcıların e-posta adresi, telefon numarası ve kimlik bilgileri ile para transferi gerçekleştirebilecekleri Kolay Adresleme Sistemi de devreye girecek.

FAST sistemi ve Kolay Adresleme sistemi sadece tek bir finans kuruluşuna özel bir işlem olmayacak, tüm finans kuruluşlarının bu iki sistemi destekleyecek. Bu sistem sayesinde finansal teknolojilerin önünün açılacağı düşünülüyor.

Merkez Bankasının FAST Açıklaması

Gündemde yer alan teknoloji haberlerinden anında haberdar olmak için Teknotomy sayfasını takip edebilirsiniz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu