E-Spor

8 Yaşındaki Joseph 33 Bin Dolarlık Anlaşma İmzaladı

Oyun dünyasının ön plana çıkmasıyla e-spor da son zamanlarda muhteşem bir yükselme yaşandı. Bu yükselme gerek oyuncuların gerekse de oyunların türlerine yansıdı. Elbette sektörde bir oyuncuya veya takıma verilen ödüllerin de miktarının artmasıyla e-spor dünyasındaki rekabet hat safhaya ulaşmış oldu.

Henüz 8 yaşındaki Joseph, oyun dünyasına katılmayı başardı. Joseph Deen isimli bu çocuk, tüm rakiplerini arkasında bırakarak e-spor takımı Team 33‘ün yeni ekip üyesi oldu. 33 Gosu takma ismiyle ün salan Joseph Deen, Team 33‘le anlaşması karşılığında büyük miktarda para kazanmayı da başardı.

8 Yaşındaki Joseph 33 Bin Dolara Anlaşma İmzaladı
8 Yaşındaki Joseph 33 Bin Dolara Anlaşma İmzaladı

Team 33 takımı, 8 yaşındaki Joseph Deen‘e anlaşma karşılığında 5.000 dolardan daha pahalı bir bilgisayar kurulumu ve 33.000 dolar para verdi. Joseph Deen, bu gelişmelerin üzerine hayallerinin gerçeğe döndüğünü ve yaşından dolayı pek çok takımın kendisini ciddiye almadığını, Team 33 takımının ise kendisini Fortnite oynarken incelediğini söyledi.

Joseph Deen‘in Team 33 takımıyla yolunun kesişmesi ise bundan 2 yıl öncesine, yani Joseph 6 yaşında olduğu zamana dayanıyor. Team 33 E-spor takımı, geçtiğimiz 2 yıl boyunca Joseph’i ileriki dönemdeki hedeflerini gerçeğe dönüştürmek için ona Fortnite eğitimi veriyordu. Joseph, Team 33’e katılmasının yanı sıra dünyanın en genç profesyonel e-Spor oyuncuları arasına girmeyi başardı.

8 Yaşındaki Joseph 33 Bin Dolara Anlaşma İmzaladı
8 Yaşındaki Joseph 33 Bin Dolara Anlaşma İmzaladı

Ancak Joseph Deen, e-spor dalında en genç oyuncu olmayı başaramadı. Çevrimiçi ortamda Lil Poison adıyla bilinen Victor De Leon III, resmi Halo turnuvalarına dört yaşında katılarak tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu