Güncel

9. Nesil iPad Ne Zaman Geliyor?

9. nesil iPad ile ilgili geçtiğimiz günlerde yeni bir rapor yayınlandı. Yayınlanan raporda en ucuz olan iPad modelinin tasarım açısından 3.nesil iPad Air’a benzeyeceği buna ek olarak 8.nesil iPad’den daha ince ve hafif bir yapıya sahip olacağı söylendi.

Apple‘a yakın şirketlerden elde edilen bilgilere göre yeni iPad modeli 10.5 inç olarak piyasaya sürülecek. Buna ek olarak yeni 9. nesil iPad‘in 460 gram ağırlığa ve 6,3 mm kalınlığa sahip olacağı düşünülüyor. Cihazın işlemcisinin ise A13 Bionic işlemci olması ve 4 GB ram’e sahip olması bekleniyor. Buna ek olarak Apple’ın cihazı Lightning girişiyle ve klasik fiziksel düğmeli Touch ID sensörü ile üretmeyi düşündüğünü söyleyelim. Cihazın ekranı ise  P3 renk gamı ve True Tone teknolojisine sahip olacak.

9. Nesil iPad Ne Zaman Geliyor?
9. Nesil iPad Ne Zaman Geliyor?

9. Nesil iPad’ın Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Bildiğiniz gibi Apple bir önceki tableti olan 8.nesil iPad’i 2020’nin eylül ayında kullanıcılar ile buluşturmuştu. Yeni iPad’ın ise bu süreden daha hızlı çıkarılması bekleniyor. Muhtemelen 2021’in mart ayında kullanıcılar ile buluşabilir. Yeni iPad’ın satış fiyatının ise 8. nesil’e göre daha da uygun fiyatlı olması bekleniyor. Beklenen fiyat ise 299 dolar şeklindedir.

9.nesil iPad hakkında henüz kesinleşmiş bir haber olmadığını buna ek olarak şu an da çıkan haberlerin yalnızca dedikodu olduğunu belirtelim.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu