K-Pop

ACE FAVORITE BOYS ile Birinci Sırada

ACE FAVORITE BOYS
ACE FAVORITE BOYS

DAZED dergisinde yılın en iyi K-pop şarkıları listesinde k-pop erkek gruplarından ACE FAVORITE BOYS adlı şarkısıyla  birinci sırada yer aldı . İngiliz yayını olan DAZED, grubun marşı andıran korosunun yanı sıra rock ve Kore geleneği arasındaki karışımı takdir etti.

Parça, şu anda K-Pop’a hakim olan 70’ler ve 80’lerden ilham alan müzikle sert bir tezat oluştursa da, dinleyicileri büyüleyen mevcut müzik trendlerini yansıtıyor. Bu nedenle şarkı kendine güveniyor ve diğerlerinin arasında öne çıktığı için dikkat çekiyor. Ayrıca dergide ACE’in yanı sıra BTS, BLACKPINK, TWICE, NCT 127, SuperM, TXT ve SEVENTEEN gibi diğer k-pop dünyasının efsaneleri de listelenmiştir.

ACE FAVORITE BOYS ile Dünya Çapında Beğeni Topladı

ACE, ABD merkezli Paper Magazine’in 2020 yılının en iyi K-pop parçaları listesinde 22. sırada yer aldı. Paper Magazine, bu yılın en güçlü şarkılarından birini yaratan grubun rock, hip-hop ve synth’in çekici kombinasyonuna dikkat çekti. Dergi ayrıca, ACE’nin üç yıl önceki çıkışlarından bu yana sürekli olarak dinamik albümler çıkardığını ve muazzam bir küresel destek kazandığını belirtti.

Grubun dünya çapındaki hayran kitlesinin büyüklüğü geçmiş Amerikan turnelerinde görülüyor. Geçen Aralık ayında grup Chicago’da , “ACE CONCERT UNDERCOVER: AREA US” programını başlattı. Turun bu kısmıyla ACE, Atlanta, Minneapolis, New Jersey, Miami, Porto Riko, Dallas, Seattle, San Francisco ve Los Angeles dahil olmak üzere Amerika’da 10 bölgede performans gösterdi. Bu yıl COVID-19’a rağmen, grup çeşitli dijital etkinlikler ve konserler aracılığıyla hayranlarla buluşmaya devam ediyor.

GOBLIN FAVORITE BOYS

“GOBLIN (FAVORITE BOYS)”, hem ACE’nin imza sesini hem de Kore tarzını ifade ederek Eylül ayında yayınlandı. Parça, grubun dünya çapındaki hayran kitlesini bir kez daha yoğun performansları ve yetenekli şarkı ve rapleriyle etkileyerek büyüledi. Parça, yerli ve yabancı listelerde üst sıralarda yer almaya devam ediyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu