Kullanıcılar Artık Acrobat Web’de PDF Düzenlemesini Gerçekleştirebilecek

Geçtiğimiz yıl Acrobat Web’i başlatan Adobe, son güncellemeyle masaüstü sürümünde olan özelliklerin web’e de gelmesine karar verdi. Kullanıcılar artık masaüstü sürümünde olduğu gibi Acrobat’ın Web sürümünde de metinlerini ve resimlerini PDF formatında düzenleyebilecek. COVID-19 sürecinde çevrimiçi çalışmaların ve internet kullanımının artmasıyla birçok kullanıcı Acrobat’ı web sürümünde kullandı.

Acrobat Web Özellikler
Acrobat’ın Web Özellikleri

Acrobat Web Güncellemesi Neden Bu Kadar Gecikti?

Document Cloud’un Başkan Yardımcısı olan Todd Gerber, kullanıcıların işlerini yaparken her olanağı vermek istediklerini söyledi. Başkan Yardımcısı, özellikleri verimli bir şekilde geliştirmek istedikleri için iyileştirmelerin daha önce gerçekleşmediğini de ifade etti. Gerber ayrıca, Document Cloud ekibinin amacının kaliteli iş vermek olduğunu da belirtti.

Acrobat’ın Web Özellikleri

PDF’in bir Adobe formatı olarak düşünülmesine rağmen birçok üçüncü taraf uygulaması tarafından da sunulduğunu söyleyen Gerber, lansmanı sonrasında dosyaların PDF formatını korumak amaçlı bazı özellikler getirileceğini ve tıpkı masaüstü PDF’deki gibi kısayollar sunulacağını ifade etti. Ayrıca kullanıcıların ihtiyaçlarına göre ilerleyen zamanlarda farklı iyileştirmelerde yapılabileceğini söyledi.

Acrobat Web Tanıtım

Birçok kullanıcı dosyalarını sadece PDF formatına dönüştürmek veya dosyalarını sıkıştırmak istiyor. Ancak Acrobat Web çok fazla bilinmediği için insanlar tarafından çok fazla tercih edilmiyor. Ancak lansmanı ile platformun yeni özellikleriyle tanıtılması kullanıcıların Adobe’a yönelmesini sağlayabilir. Yani Acrobat Web’in tanıtımının yapılmasının ardından insanların dosyalarını PDF formatına dönüştürmek için Adobe’u tercih etmesi bekleniyor.

Exit mobile version