GüncelExxen

Acun Ilıcalı Yeni Platformu Duyurdu: Exxen

Geçtiğimiz günlerde Candaş Tolga Işık’ın sunduğu “Az Önce Konuştum” adlı programa katılan Acun Ilıcalı, yeni dijital platformuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu ancak platformun ismini açıklamamıştı. Daha sonrasında ise Ilıcalı kendi Instagram hesabı üzerinden platformun isminin Exxen olduğunu duyurdu.

Acun Ilıcalı’nın Exxen’i, Netflix’e Rakip Mi?

Acun Ilıcalı'nın yeni platformu

Bu yeni platformuna ithafen basında çıkan “Netflix’e rakip geliyor!” haberlerinin doğru olmadığını bir futbol analojisi ile açıklayan Ilıcalı, futbolda kazanan ve kaybeden olmasına rağmen oynamanın her iki tarafı geliştirdiği gibi yayıncılığın da birlikte büyüyen bir sektör olduğunu dile getirdi. Ayrıca platformda kendisinin de yer alacağını belirterek “Hayalimdeki projeyi yapacağım.” dedi.

Geçtiğimiz aylarda Netflix isimli platformda izleyiciyle buluşan Exatlan Türkiye ile Ilıcalı dijital bir platformda ekrana gelen ilk projesine imza atmıştı. Ayrıca bu program Netflix’de en çok izlenen yapımlar arasında günlerce yer aldı. Exatlon Türkiye’nin bu başarısının, Exxen’in hayata geçirilmesinde önemli bir rol oynadığı düşünülüyor.

Exxen isimli dijital platformda ne gibi içerikler olacağı henüz netleşmemekle birlikte Ilıcalı platformun içeriğinin oldukça zengin olacağını belirtti. Beyazıt Öztürk ve İbrahim Büyükak’ın ortak bir projesinin de yer alacağı bu dijital platformda ayrıca “Modellik Yarışması” düzenleneceğini de ifade etti. Şimdilik içeriklerin ne olacağı kesinleşmese bile TV8 yapımlarından çok da farklı olmayacağı tahmin edilmekte.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu