Güncel

Acun Medya’ya Tekrar Telif Davası Açıldı

O Ses Türkiye yıllardır Türk televizyonlarında en çok reyting alan programlar listesine giren oldukça başarılı bir televizyon programı. Fakat Acun Medya, programın içeriği gereği bir çok telif davası ile karşı karşıya kaldı. Daha önce Demet Sağıroğlu ile besteci Görol Ağırbaş’ın “Arnavut Kaldırımı” adlı parçasının izinsiz kullanımı dolayısıyla soruşturma geçiren Acun Medya’ya tekrar telif davası açıldı. Bu seferki dava konusu ise 1988 yılında hayatını kaybeden besteci Necdet Koyutürk’ün “Papatya” adındaki eseri oldu.

Acun Medya'ya Tekrar Telif Davası Açıldı
Acun Medya’ya Tekrar Telif Davası Açıldı

Acun Medya’nın Para Cezası Alacağı Düşünülüyor

Koyutürk’ün ailesinin iddiasına göre 2019 yılında yayınlanan bir bölümde Hayal Hazan Dönen adındaki yarışmacı programda bu şarkıyı söyledi. Buna ek olarak şarkının sözleri de değiştirildi. Bu durumun şarkının orijinalliğini bozduğunu iddia eden Koyutürk ailesi kendilerine telif bedeli verilmesi gerektiğini iddia etti.

Acun Ilıcalı‘nın sahip olduğu Acun Medya daha önce yaşanan Arnavut Kaldırımı ile alakalı davada suçlu bulundu. Ceza olarak ise 7 yıllık faiz ile birlikte 55 bin 200 TL idari para cezası aldı. Son yaşanan olayda da buna benzer bir ceza ile karşı karşıya kalması bekleniyor.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu