Yapay Zeka

Adobe Photoshop Gökyüzü ile Karşınızda

Gökyüzü manzaralı fotoğraf çekerken iki seçenek vardır. Birincisi fotoğrafı çektiğiniz kişinin biraz karanlıkta kalmasıyla bulutların patlamasını sağlamaktır. İkincisi ise fotoğrafını çektiğiniz kişiyi uygun ışık açısına yerleştirip, gökyüzünün patlamasını sağlamaktır. Ancak bu şekilde de renk detaylarının büyük bir kısmının kaybolmasına sebep olursunuz. Akıllı telefon kameraları da bununla baş etmek için hızlı çekim özelliği ile otomatik olarak birden fazla fotoğraf çekerek onları harmanlıyor fakat bu şekilde de doğal sonuçlar elde edemeyebilirsiniz.

Adobe Photoshop Gökyüzü Değiştirme Nedir?

Profesyonel fotoğraf düzenlemeleri için kullanılan Adobe Photoshop gökyüzünden kaynaklı renk sorunlarına Gökyüzü Değiştirme aracı ile çözüm bulmayı hedefliyor. Yakın zamanda Adobe şirketi tarafından Gökyüzü Değiştirme aracının tanıtımı yapıldı. Bu araç, uygulamada seçtiğiniz sahneyi yapay zekâ sayesinde tarayarak gökyüzünün güzel görünmeyen kısımlarını otomatik olarak temizliyor. Adobe’un kullandığı Sensei teknolojisi ile görüntülerde tuhaf bir boşluk kalmadan işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Adobe Photoshop Gökyüzü Değiştirme Aracı Tanıtımı

Gökyüzü Değiştirme aracı, seçtiğiniz görüntüdeki gökyüzü olduğunu düşündüğü kısımları otomatik olarak soyutlayarak kullanıcılara yerine kullanılabilecek gökyüzü görüntüleri sunuyor. Bu görüntüler içerisinden seçim yapabiliyor veya kendiniz görüntü yükleyebiliyorsunuz. Yeni kullanacağınız görüntüyü seçtiğinizde, boyutunu veya yönünü de ayarlayabiliyorsunuz. Adobe Photoshop uygulamasını, gökyüzü değiştirme konusunda diğer uygulamalardan ayrılmasını sağlayan yönü yapay zekâ ile bu işlemi gerçekleştirmesi. Çünkü bu şekilde elde ettiğiniz sonuç daha inandırıcı oluyor.

Photoshop ile Gökyüzü Değiştirmek
Photoshop ile Gökyüzü
Adobe Photoshop ile Gökyüzü
Adobe Photoshop ile Değiştirilen Gökyüzü

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu