Netflix

Adolf Hitler Yeteneğini Kaybetseydi !!

Tarih filmlerini izlemeyi seviyor musunuz? Tarihin en kötü insanlarından birinin hayatını merak ediyor musunuz? Teknotomy ailesi olarak sizlere bu hafta tarihi konu alan ve Netflix’te izleyebileceğiniz film önerimiz ”Benim Führerim”.

Hitler Almanya İmparatorluğu’nu kurmak istiyordu. Ancak hayaller suya düştü. Yaptığı hataları ya da neden olmamısı tarihçilerin işi ama bu film ile Führerin iç dünyasına bir yolculuk yapıyorsunuz.

Adolf Hitler Yeteneğini Kaybetseydi
Adolf Hitler Yeteneğini Kaybetseydi

Hitler I. Dünya Savaşı’nda savaşmış ve tekrardan II. Dünya Savaş’ına tekrardan girmesini sağlayan tek lider. Adolf Hitler Avusturya vatandaşı olmasına rağmen Almanya ülkesini yönetmiş ve kendini saf ırk yani Saf Alman olarak görüyor.

Gençliği ve siyasete atılmadan önce yaşadığı olaylar da bir ideoloji oluşturdu kafasında, ideolojisi her şeyin suçlusu Yahudiler. Bu yüzden dünyanın görüp görebileceği en büyük soykırımı gerçekleştiriyor.

Benim Führerim

Peki ona bazı konularda yardım eden kişi Yahudi olsaydı? En yakın arkadaşı Yahudi olsaydı? Bu tür soruların cevabını filmde rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Dünyanın en büyük aktörü Adolf Grunbaum, Yahudi kampların birinde zorla çalıştırılıyorken biranda Alman Askerleri tarafından temizlenip Berlin’e gönderiliyor. Adolf Hitler’in Propaganda Bakanı Joseph Goebbels tarafından çağrılıyor. Sebebi ise Adolf Hitler’in eskisi gibi inandırıcı konuşma yapamaması. Almanya’nın en büyük aktörleri yerine neden bir Yahudi? Bu sorunun cevabını filmin sonunda öğrenebiliyorsunuz.

Benim Führerim
Benim Führerim

Grunbaum’a Adolf Hitler’i çalışma teklifi yapılıyor. Grunbaum bu teklifi şartlar dahilinde kabul ediyor. Çalışma esnasında çok farklı şeyler öğreniyor. Film başlarda belgesel gibi gözükse de daha sonra yaşanan olayları eğlenceli bir şekilde sunuyor. Eğer hem gülmek hem de tarihi bir film izlemek istiyorsanız bu film tam size göre.

Hangi türde öneri yapmamızı istiyorsanız yorumda bulunabilirsiniz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu