Güncel

AirPods 3 ile Alakalı Yeni Haberler Geldi

Uzak Doğu’nun en güvenilir analistlerinden olan Ming-Chi Kuo bu seferde Apple’ın yakında çıkması beklenen kablosuz kulaklığı AirPods 3 ile alakalı yeni haberler paylaştı. Kuo’nın iddialarına göre şirket 3. nesil AirPodsları yılın üçüncü çeyreğinde üretmeye başlayacak.

AirPods 3 İle Alakalı Yeni Haberler Geldi
AirPods 3 İle Alakalı Yeni Haberler Geldi

Genel olarak Apple ürünleri hakkındaki varsayımlarının doğru çıkması ile tanıdığımız Kuo daha önce şirketin üretmeyi düşündüğü akıllı telefonlar konusunda bilgiler paylaştı. Kuo’ya göre şirket yeni akıllı telefonların kamera tasarımlarında yekpare tasarımları benimseyecek.

3. Nesil AirPods Sonbaharda Çıkabilir

Kuo’nun aktardığı bilgilere göre Apple sonbaharda üretime geçmezse AirPods 3’ün piyasa sürülmesi gecikebilir. Ünlü analist geçen yıl yaptığı açıklamada cihazın yılın ilk yarısında kullanıcılar ile buluşacağı iddiasında bulundu. Ancak şu an yapılan açıklamada pandemi etkisi ile birlikte bu sürenin uzadığı ve yeni cihazın Temmuz ila Eylül ayları arasında kullanıcılar ile buluşacağı söyleniyor.

Bu konuda bir diğer önemli konu ise AirPods 3 piyasa çıktığı zaman AirPods 2’ye ne olacağı konusu. Kuo’nun bu konudaki önerisi AirPods 2’nin daha düşük bir fiyatla satışa devam etmesi. Aksi takdirde düşük fiyatlı kulaklıklar Apple’a ciddi zararlar verebilir.

Kuo’nun yorumu şu şekilde “Apple ürünlerinin rekabetteki avantajı yalnızca cihazların donanımı ile alakalı değil. Donanım, yazılım ve hizmet konusunda sağladığı ekosistemin entegrasyonudur. Ancak yine de AirPods’un rakipleri ile arasında bulunan boşluk giderek küçülüyor. Bunu sağlamak için kullanıcı deneyimi konusunda iyileştirmeler yapılmalı ve aynı zamanda daha düşük fiyatlı alternatifler oluşturulmalıdır.

AirPods 3 ile alakalı yeni haberler geldikçe sizi bilgilendiriyor olacağız. AirPods 3 hakkındaki gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu