Güncel

Akıllı Saat Huami Zepp Z Tanıtıldı

Xiaomi’nin alt markası olan ve yakın bir süreçte Türkiye pazarına giriş yapacağını söyleyen Huami, yeni akıllı saat Huami Zepp Z’yi duyurdu. Klasik bir görünüme sahip olan Zepp Z, özellik bakımından kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmayacak gibi görünüyor.

1,39 inç büyüklüğünde yuvarlak AMOLED bir ekrana sahip. 46,3 mm’lik bir kadrana sahip olan akıllı saat, 22 mm deri kayış ile birlikte geliyor. Cihazın en üstteki fiziksel butonu, kullanıcıları direkt olarak sağlık uygulamalarına yönlendirirken, orta kısımda bulunan buton ise, uygulamalar arasında kolay bir şekilde geçiş yapabilme imkânı sağlıyor.

Akıllı Saat Huami Zepp Z Özellikleri

Akıllı Saat Huami Zepp Z Görünümü
Akıllı Saat Huami Zepp Z Görünümü

50’den fazla arayüze sahip olan Zepp Z, 50 metreye kadar su direnci sağlıyor. Cihazın en önemli özelliklerinden bir tanesi ise 7/24 kalp atış hızı takibi. Zepp Z ayrıca kullanıcının uyku kalitesini, stres seviyesini ve kanındaki oksijeni de sürekli olarak takip ediyor.

340 mAh batarya kapasitesi bulunan Huami Zepp Z; normal saat modunda 30 gün, akıllı saat modunda ise 15 günlük bir kullanım ömrü sunuyor. Amazon’un sesli asistanı Alexa ile beraber gelen cihaz, Android 5,0, iOS 10,0 ve üzeri işletim sistemine sahip tüm akıllı telefonlar ile Bluetooth 5,0 üzerinden bağlanabiliyor. Cihaz, 16 MB RAM ve 256 MB hafıza alanı ile kutusundan çıkıyor.

Huami Zepp Z, dolar bazında 349$ , Euro bazında ise 349. Yaklaşık 3.207 TL + vergiler fiyatı ile birlikte ülkemizde satışa sunulmuş olacak.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu