Influencerlar

Aleyna Tilki Şikayet Edildi

Aleyna Tilki şikayet edildi. Aleyna Tilki çıkardığı şarkılarla ülkemizde tanınırlığını artırdı. Şarkılarının yanı sıra sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda insanların ilgisini çekiyor. Ünlü sanatçı özelikle Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar etkileşim rekorları kırıyor. Fakat attığı son tweet başını belaya soktu.

Aleyna Tilki Şikayet Edildi
Aleyna Tilki Şikayet Edildi

Aleyna Tilki’nin geçtiğimiz gün attığı tweet takipçisi tarafından şikayet edildi. Bu olaydan sonra yolu mahkemeye düşen influencer listesine Aleyna Tilki’de katıldı. Aleyna Tilki’den önce Reynmen sosyal medya da söylediği sözlerden dolayı mahkemelik olmuştu. Peki Aleyna Tilki attığı tweet neden şikayet edildi?

Aleyna Tilki geçtiğimiz gün Covid-19 aşıları ile ilgili bir tweet attı. Bu tweet takipçilerinden birinin hoşuna gitmedi. Takipçisi Aleyna Tilki’nin attığı tweeti CİMER’e (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) şikayet etti.

Anneme, kendime ve kardeşime aşı yaptırmayacağım. Çünkü güvenmiyorum. İnsanları koronavirüs değil, ilaçlar öldürüyor

Aleyna Tilki’nin attığı tweet

CİMER‘e şikayet eden vatandaş devleti aşağıladığını ve halkı korkuttuğunu düşünerek Aleyna Tilki’yi şikayet etti. Başvurudan sonra İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Aleyna Tilki’ye soruşturma başlattı.

Aleyna Tilki'nin Şikayet Edilmesine Sebep Olan Covid-19 Aşıları Ne Durumda
Aleyna Tilki’nin Şikayet Edilmesine Sebep Olan Covid-19 Aşıları Ne Durumda

Aleyna Tilki’nin Şikayet Edilmesine Sebep Olan Covid-19 Aşıları Ne Durumda

Aleyna Tilki şikayet edilmesine sebep olan tweeti hala kaldırmadı. Aleyna Tilki Covid-19 aşılarına güvenmese de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu aşıların korkulacak bir yanın olmadığını Türk halkına anlatmak için çok çalışıyor. Hatta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde Bilim Kurulu toplantısından sonra ülkeyi yakından ilgilendirecek açıklamalarda bulundu.

Aşıya erişim konusundaki küresel sorunların aşılması, yerli aşı çalışmalarımızdaki gelişmeler açısından yeni, net adımlar atmakta olduğumuzun da bilinmesini isterim. Aşı konusunda, şu an olduğundan daha da fazla emniyette olmanızı sağlayacak bilgiler vermek istiyorum: Hâlihazırda kullandığımız aşıdan farklı bir aşı olan BioNTech aşısının testlerde kullanılacak olan ilk 5800 dozu ülkemize ulaştı. Uygulanmak üzere, bu ay 4,5 milyon doz daha gelecek. Bu sırada aşının testleri tamamlanmış olacak. Bu aşı da aşı sırası gelenlere yapılacak.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu sonrası yaptığı açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamanın devamını için videoyu izleyebilirsiniz.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Yaptığı Açıklama

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu