K-Pop

All About Luv Her Anlamda Başarılı

MONSTA X, global popülaritesini bu sefer de “ALL ABOUT LUV” albümüyle sergiledi. Albüm, TIME Magazine’in “2020’de K-Pop’un Anıtsal Yılını Tanımlayan Şarkılar ve Albümler” makalesine dahil edildi. Ayrıca sevilen grup MONSTA X’in bu albümü PopCrush’un “2020’nin En İyi 25 Albümü” listesinde de yer alıyor.

MONSTA X All About Luv
MONSTA X All About Luv ile Oldukça Beğeni Topladı

All About Luv Hakkında

Albüm ile ilgili olarak TIME Magazine, “Bu albüm sadece tamamen İngilizceden oluştuğu için bu kadar dikkat çekici değil. Tatlı melodiler, dulcet armoniler ve hassas falsettolar, canlı elektro-pop müziklerinden nazik, sentezlenmiş baladlara kadar çok çeşitli şarkılarda bulunması albümü çekici kılıyor. Daha çok agresif, marşlı şarkıcılarıyla tanınan Monsta X, bu albüm ile K-pop’un en müstehcen sözlerinden bazılarını alaycı bir şekilde söylerken yumuşak ve duygusal bir yan ortaya çıkarıyor.”  şeklinde konuşuyor.

Ayrıca PopCrush, “2020’NİN EN İYİ 25 ALBÜMÜ” başlıklı bir makalesindeyse, “MONSTA X” adı duyulduğunda, grubun erkeksi aurası ve basların güçlü müziğini düşünebileceğinden bahsediliyor. Ancak K-pop grubunun, ilk İngilizce albümleri All About Luv ile daha yumuşak ve daha duygusal bir yön ortaya koyduğu söyleniyor.

MONSTA X Who Do U Love?

Etkileyici K-pop grubunun bu albümü dünya çapında hayranlar tarafından oldukça çok sevildi. Piyasaya sürüldüğünden bu yana All About Luv dünya çapında birçok listenin zirvesine ulaştı. 29 Şubat 2020 tarihli ABD Billboard 200 listesinde 5 numaradan giriş yaptı. Ayrıca Billboard’un 2020’nin En İyi 50 Albümü (Şimdiye kadar) listesinde de yer aldı. Ayrıca albüm, dünya çapındaki iTunes listelerinde de birçok ülkede zirveye ulaştı.

MONSTA X sadece bu albümle değil, daha önce çıkardığı albümleri ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Grup mayıs ayında çıkan mini albümleri FANTASIA X’ten “FANTASIA” ile de oldukça beğeni topladı. Ayrıca ‘güç merkezi’ statüsünü yineleyen grup, üçüncü tam uzunluktaki albümleri FATAL LOVE‘ın çıkış parçası “Love Killa” ile Hanteo listesinin aylık global listesinin zirvesinde yer aldı.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu