AndroidGüncel

Amazfit GTS 2 Mini Akıllı Saat

Xiaomi firması tarafından hazırlanan Amazfit GTS 2 Mini akıllı saat ortaya çıktı. Daha önce Amazfit GTR 2 ve Amazfit GTS 2 akıllı saat modeli açıklanmıştı. Yeni modelin uygun fiyatlı olacağı ifade ediliyor.

Amazfit GTS 2 Mini kalın çerçeveler ile dikkat çekiyor. Bununla birlikte temel özellikleri kullanıcılara sunan akıllı saatin yan kısmında sadece bir tane fiziksel buton yer alıyor. Yakın bir zaman içerisinde resmi olarak duyurulması beklenen Amazfit GTS 2 Mini‘nin sürekli nabız ölçümü yapabileceği söyleniyor.

Amazfit GTS 2
Amazfit GTS 2

Amazfit GTS 2 Mini modelinin ilerleyen dönemlerde ülkemizde de resmi olarak satışa sunulması bekleniyor. Amazfit GTR 2 modeli ve Amazfit GTS 2 akıllı saat modellerinde, diğerlerine göre daha farklı detaylar göze çarpıyor.

Amazfit GTR modelinin hemen ardın çıkan ve bu modelin yerini alan Amazfit GTR 2 ve onun kardeşi olan Amazfit GTS 2 modellerinin Avrupa’da ki fiyatları 179 Euro. Türkiye’de ise önümüzdeki zamanlarda satışa sunulacağını düşündüğümüz akıllı saatlerden GTR 2’nin yuvarlak tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Bu model 1,29 inç, 450 nit, AMOLED ekrana sahip bir model olması ve hemen hemen her alanda aktivite takibi yapılabiliyor olması dikkatleri üzerine çekiyor.

Amazfit GTS 2
Amazfit GTS 2

GTR 2 cihazı aynı zamanda GTS + GLONASS ile NFC desteklerini de içerisinde barındırıyor. Su geçirmeyen akıllı saatler, telefon bildirimlerini ekrana alabiliyor. Ayrıca vücuttaki kanın oksijen değeri ölçümünü ile birlikte aynı zamanda uyku takibi de yapabiliyor. 4 GB dahili depolamaya sahip olan bu model tam anlamıyla 38 günlük bir pil ömrüne sahiptir.

Amazfit GTS 2 modeli, Apple Watch modeli gibi şekil olarak kare yapıya sahip ve cihazın yan tarafında bulunan bir adet döndürülebilir buton yer alır. Amazfit GTS 2 1,65 inç, 450 nit, AMOLED ekran kullanıyor ve tıpkı GTR 2 gibi her alanda aktivite takibi imkânı sunuyor. Amazfit GTS 2 modeli içerisinde GTS özelliği bulunan bir saattir ve depolama alanı olarak 4 GB hafızaya sahiptir. Olağan şartlar kullanılması ile 8 günlük bir pil ömrüne sahiptir.

Daha fazla Android haberleri için tıklayın.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu