Oyun

Alexa Xbox Game Pass’e Geliyor

Ülkemizde fazla popüler olmamasına rağmen oldukça fazla kullanılan Alexa Xbox Game Pass’e geliyor. Amazon’un desteğiyle birlikte Xbox sahipleri Alexa kullanarak oyunları konsollarına indirebilecekler. Gelecek olan bu özellik ekstra olarak hiçbir şey satın almayı gerektirmiyor. Bu komutu kullanmak isteyen oyuncularınsa yapması gereken tek şey “Alexa Game Pass üzerinden oyunu indir” komutunu söylemek olacak.

Amazon'un Dijital Asistanı Alexa Xbox Game Pass'e Geliyor
Amazon’un Dijital Asistanı Alexa Xbox Game Pass’e Geliyor

Alexa Xbox Game Pass İçin Oyun İndirecek

İlk defa kullanıyorsanız Alexa konsola bağlanmayı isteyecek. Bunun içinde Xbox konsola Alexa uygulamasına yüklemek gerekiyor. Yüklenin ardından yapılmış olan bağlantıyla kullanıcılar, Alexa’yı komutlarla yönetme yetkisine sahip olacak.

Bağlantılardan sonra Alexa’ya seslendiğiniz zaman istediğiniz oyunu otomatik olarak yükleyecek. Bunun yanı sıra dijital asistandan Game Pass hizmetinden yakın bir süreçte ayrılacak oyunları öğrenebilir ya da hangi oyunun popüler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Amazon ve Microsoft’un yapmış olduğu bu ortaklık oyuncular için son derece şaşırtıcı oldu. Böylelikle de Amazon’un dijital asistanı Alexa, Xbox için direkt olarak indirme işlemini başlatan ilk ortağı oldu. Açıklanmış olan bu ortaklık, Xbox’ın mağazasında Alexa’nın uygulamasının çıkmasının üzerinden birkaç hafta geçtikten sonra gerçekleşti. Oyuncularda bu durumdan bir hayli memnun oldu.

Tüm bu söylenenlere ek olarak Alexa, oyuncuların oyunları yüklemesine yardım etmesinin dışında, hava durumu, e-posta takibi ve birden fazla içeriğe bakmak için yardım ediyor.

Game Pass aboneleri için bu yeni dijital asistan geçtiğimiz günlerde ABD kullanıcılarına sunuldu ve gelecek günlerde de farklı pazarlara giriş yapması bekleniyor.  

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu