MMORPG

Amazon MMO Oyunu Ertelendi

Amazon MMO oyunu yapacağını duyurmuştu. Fakat New World isimli bu oyunu bir kez daha erteledi. Geliştirici firma yapmış olduğu açıklamalar ile lansman tarihi için daha fazla zaman istediklerini belirtti. Aksi takdirde oyun istenilen biçimde olmayacaktı. Oyunun en geç çıkış tarihi ise Ağustos olarak öngörülüyor.

Amazon’un ertelemiş olduğu oyunu New World’ün 2020 yılının ilk çeyreğinde piyasaya gelmesi bekleniyordu. Fakat oyun dünyasının zorlukları ile karşılaşan New World, eleştiri yağmuruna tutulmamak için 2020 Temmuz ayından 2021 bahar ayına ertelendi. Şimdi ise oyun ile alakalı olarak ikinci bir erteleme geldi.

Amazon MMO Oyunu Bir Kez Daha Ertelendi
Amazon MMO Oyunu Bir Kez Daha Ertelendi

Amazon MMO Oyunu Resmi Açıklama

Gelen açıklama Amazon’un sahibi olduğu stüdyo Relentless’in çıkaracak olduğu ücretsiz nişancı oyununu kapalı betaya geri döndürmesinden sonra oldu. Yapılmış olan açıklama ise: “Oyun sonu bosslarının zorlayıcı olması açısından çok çalıştık. Oyunun çıkış tarihinde bu özelliklerin oyuna dahil edilebilmesine oldukça fazla önem veriyoruz. Fakat bu özellikler, duyurmuş olduğumuz çıkış tarihine kadar hazır olmayacak. Yani bir kez daha çıkış tarihini ertelemek zorunda kalıyoruz” bu şekilde oldu. Amazon 2019 yılında oyun piyasasında yeniden canlanmak için birden fazla geliştiriciyi işten çıkarıp, 2018 de gelecek olan oyun projesini de iptal etmişti.

Bütün bunlara ek olarak yazıda geçen bir diğer açıklama ise: “Bu almış olduğumuz ekstra süre ile Aeternum’un kıyılarını oyun severlere açmadan önce tüm oyunu tekrar gözden geçirmeyi ve ince ayarlar yapıp ufak ama önemli iyileştirmeleri de yapmayı planlıyoruz” ifadeleri kullanıldı. 20 Mart tarihinde alfa testine devam etmeyi ve Avrupa sunucularını açmayı planlayan oyun, 20 Temmuz itibari ile de kapalı beta testi yayınlamayı düşünüyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu