Güncel

Amazon Prime Abone Sayısı Rekor Kıracak

Amazon Prime abone sayısı rekor kıracak gibi duruyor. Amazon Amrika merkezli dijital alışveriş sitesi ve bu sitenin yeni kullanıcılar kazanmak için sunduğu ”prime” hizmeti büyük başarılar elde ediyor. Amazon dijitalleşmenin önemini bilerek kullanıcılarına dizi ve film izleyeceği bir dijital bir sistem kurdu. Bu dijital platformu da diğer platformlardan özel kılmak için Amazon Prime Video aboneliği alanlara Prime hizmetleri sundu.

Amazon Prime Abone Sayısı Rekor Kıracak
Amazon Prime Abone Sayısı Rekor Kıracak

Prime hizmeti ile ücretsiz oyunlar indirebiliyor, Amazon’da aldığınız ürünlere özel indirimler kazanıyor ve bir çok farklı sürprizden faydalanabiliyorsunuz. Bu özel sürprizlerden faydalanmak için Amazon Prime Video aboneliği almanız gerekiyor. Birbirinden kaliteli içeriklere sahip platforma sadece 7.90 TL vererek Prime hizmetlerden faydalanabiliyorsunuz.

Amazon Prime Abone Sayısı Artmaya Devam Eder Mi?

Bu özellikler Amazon’un hizmet verdiği tüm ülkelerde geçerli. Bu özellikler sadece ülkemizdeki insanların değil dünyadaki tüm insanların ilgisini çektiğini söyleyebiliyoruz. Çünkü Amazon’un kurucusu ve CEO’su olan Jeff Bezos kullanıcı sayısı hakkında açıklama yaptı. Yaptığı açıklamaya göre prime hizmetini kullanan 200 milyona aşkın insan bulunuyor.

Amazon Prime Abone Sayısı Artmaya Devam Eder Mi?
Amazon Prime Abone Sayısı Artmaya Devam Eder Mi?

Gene 2021 yılının Ocak ayında 150 milyona aşkın kullanıcısı olduğunu düşünürsek kısa süre 50 milyondan fazla kişinin Prime hizmetinin başarılı olduğunu görebiliyoruz. Bu başarıyı devam ettirmesi için dijital platforma biraz daha yatırım yapması gerekiyor. Çünkü Prime Video’da diğer rakiplerine oranla daha az içeriği bulunuyor.

Eğer kaliteli yeni içerikler ekler ise daha fazla kullanıcı kazarak dünyanın en çok abonesi olan dijital platformu unvanını kazanacak gibi duruyor. Dijital platformlarda en çok abonesi olan platform 2020 yılının sonunda 204 milyon kullanıcısı olduğunu açıklayan Netflix. Ama yakın zamanda bu sıralama değişecek gibi gözüküyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu