Güncel

Amazon’da Prime Day

Citi analistlerinin açıklamasına göre; COVID-19 ile ertelenen Amazon’un Prime Day etkinliği önceki yıllara göre hayal kırıklığı yarattı. Pazar araştırma şirketi olan SimilarWeb tarafından toplanan web trafiği bilgilerine göre 2020 yılının Prime Day etkinliği 2019 yılındakine kıyasla %8 büyümesine rağmen temelde sabit kaldığı görüldü.

Amazon'un Prime Day Etkinliği
Amazon Prime Day

Amazon’un Salı gününden çarşamba gününe kadar süren etkinliği daha çok üçüncü taraf satıcılara destek sağladı. Amazon pazarında bulunan küçük ve orta ölçekli işletmelerin 3,5 milyar dolardan fazla satış sağladığı söylendi.

Prime Day Hayal Kırıklığı Mı Oldu?

Geçmiş yıllarda da aynı isim ile yapılmış bu etkinlik şirket tarafından “Şimdiye kadarki en büyük gün” veya “Amazon tarihindeki en büyük alışveriş etkinliği” gibi niteliklerle açıklanmıştı. Citi analistleri, Amazon’un 2020 etkinliğini bu şekilde açıklamamasına ve SimilarWeb verilerine bakarak bu yılın etkinliğinin büyük bir gün olmadığının anlaşıldığını söylüyor. Ayrıca analistler, bu yılki etkinliğin büyük bir trafik almamasında etkinliğin ertelenmesi, salgın nedeniyle tüketicilerin davranışlarındaki değişiklik gibi faktörlerin etkili olabileceğini söyledi.

Bu yılki etkinlik, Amazon için beklentinin altında kalmış olsa bile COVID-19 ile daha da artan e-ticarete geçişten Amazon’un hala yararlanmaya devam ettiği söylenebilir. Ayrıca yılbaşı sezonunun yaklaşmasıyla Amazon’un dördüncü çeyreği ateşlemesi bekleniyor.

Teknoloji dünyası ile ilgili önemli gelişmeleri öğrenmek istiyorsanız Teknotomy Güncel kategorisini takip edebilir ve haber bültenimize üye olabilirsiniz.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu