Güncel

Amazon Prime Artık Uygun Fiyatıyla Türkiye’de!

Amazon Prime isimli abonelik sistemi artık Türkiye’de. ABD e-ticaret sitesi Amazon, 2018’de Türkiye’ye resmi geçiş yapmıştı. Ama tüm hizmetlerini kullanmamıza sunmamıştı. Özellikle Amazon Prime hizmetinden faydalanamamak Türk kullanıcılarını oldukça üzmüştü.

Amazon Prime, eski adıyla Twitch Prime, bu hizmet sayesinde çevrim içi alışverişlerinizde bedava ve hızlı kargo imkanı sunuyor. Adresiniz İstanbul, Bursa, Kocaeli, Ankara, İzmir, Eskişehir, Antalya, Balıkesir, Bilecik, Afyon, Burdur, Isparta, Kütahya, Manisa, Sakarya, Yalova, Düzce veya Bolu’dan herhangi bir ilçe ise ertesi gün içinde teslimat seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

Yada adresiniz İstanbul, Kocaeli ve Bursa’da seçili ilçeler ise, alışveriş tutarınız 50 TL ve üzerini geçtiyse alışverişinizi öğlen 12’ye kadar tamamladıysanız bedava, aynı gün içinde teslimat seçeneğinden de faydalanabilirsiniz. Eğer adresiniz ertesi gün içinde teslimat veya aynı gün içinde teslimat seçenekleri geçmiyorsa, yine hiç bir ücret ödemeden hızlı teslimat seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

Amazon Prime Video

Prime Video Türkiye
Prime Video

Bu abonelik sisteminin bir artısı daha Amazon Prime Video. Amazon Prime aboneleri, kütüphanesi oldukça dolu olan Prime Video ile (Netflix Benzeri) ödüllü Amazon Originals yapımlarını, en iyi filmleri ve dizileri de izleme şansı kazanıyor. Ayrıca bu içeriklerin tamamının indirebilir ve Türkçe alt yazı seçeneğine sahip olduğunu da ifade edelim. İnternet’ten veya Prime Video uygulaması üzerinden cep telefonu, tablet ve Smart TV ile bu servisten faydalanabilirsiniz.

Amazon, Prime Video ile Türkiye’de Netflix firmasına büyük bir rakip olacak gibi görünüyor. Amazon Prime’ın sağladığı avantajların yanında fiyatının uygun olması daha çok müşteri kitlesine sahip olmasını sağlıyor.

Amazon Prime Gaming

Amazon Prime Türkiye
Prime Gaming

Prime gaming ile her ay bazı oyunları ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Üstelik Prime ile birlikte sunulan ücretsiz oyunlar ömür boyu sizin oluyor. Karakterler, dış görünüşler, güçlendirmeler, oyun içi araçlar, yükseltmeler ve daha fazlası Amazon Prime abonelerine sunulan imkanlar arasında yer alıyor.

Amazon Prime
Twitch Yayın Platformu

Amazon Prime aboneleri ayrıca Twitch’te de özel avantajlara sahip oluyor. Favori yayıncınızı hiç bir ücret ödemeden aboneliğiniz süresi boyunca ücretsiz olarak destekleyebilirsiniz. Yalnızca üyelere olan özel taç sohbet rozeti ile de sohbet edebilirsiniz. Aynı zamanda birbirinden güzel Twitch sohbet renkleri ve ifadeleri de sizi bekliyor olacak.

Amazon Prime Abonelik Ücreti

Prime abonesi olmak istiyorsanız ilk olarak bir Amazon hesabı oluşturup ardından amazon prime üyesi olabilirsiniz.

Amazon Prime abonesi olmak istediğinizde deneme süreci olan ilk 30 gün boyunca ücretsiz olarak bütün fırsatlardan faydalanabiliyorsunuz. Bu deneme süreci sona erdiğinde ise her ay 7.90 TL karşılığında yukarıda belirttilen tüm hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu