Güncel

Amerika’da Bitcoin ile Zehir Almaya Çalışıldı

Bitcoin ile zehir almaya çalıştı. Dünyanın en ünlü kripto parasının her gün farklı bir şekilde ismi geçiyor. Bazen dolandırıcılar ile bazen komik hayat hikayeleri ile geçiyor. Komik hayat hikayelerinin en önemli örneği ise Bitcoin Pizzaları oldu. Bu hikayeyi kripto para ile ilgilenen herkes biliyor. Amerika’da yaşayan biri o zaman pek değeri olmayan Bitcoin’ler ile pizza siparişi veriyor.

Amerika’da Bitcoin ile Zehir Almaya Çalışıldı
Amerika’da Bitcoin ile Zehir Almaya Çalışıldı

İki adet büyük boy pizza için 10 Bitcoin ödeyen kişi hal pişman olmadığını söylüyor. Şu an o pizzaların değeri 650 milyon Dolar oldu. Komik olan yaşanılan olay değil komik olan adamın hala pişman olmaması ve Bitcoin ile ilgilenen herkesin adamın yaptığı alışverişi Dünya Bitcoin Pizzaları şeklinde kutlaması oldu.

Amerika’da Bitcoin ile Zehir Almaya Çalışan Kişi 12 Yıl Hapis Cezası Aldı

Geçtiğimiz hafta yaşanan olay Bitcoin pizzaları kadar pek güldürücü olmadı. Tam tersi herkesi korkutan bir olay yaşandı. Gene Amerika’da bir vatandaş eski karısını öldürmek için kimyasal silah olarak sayılan demitil civa almak istemesiydi. Bu işlemi normal para ile değilde kripto para ile yapmak istemesi baya ilgi çekti. Demitil cıva almak isteyen kişi istediğine ulaşamasa da 12 yıl hapis cezası aldı.

Jason William Siesser sadece Amerika’da değil tüm dünya da yankılanacak bir itirafta bulundu. Siesser özel bir web tarayıcısı ile girilebilen yasa dışı ürünlerin satıldığı bir siteye girdi. Bu siteden eski karısını öldürmek için Bitcoin karşılığında cıva almaya çalıştı. Fakat ilk girişi başarısız oldu. Pes etmeyen adam 150 dolarlık Bitcoin ile 10 milimetrelik dimetil cıva sipariş etmeyi denedi. Fakat gene başarısız oldu.

Amerika’da Bitcoin ile Zehir Almaya Çalışan Kişi 12 Yıl Hapis Cezası Aldı
Amerika’da Bitcoin ile Zehir Almaya Çalışan Kişi 12 Yıl Hapis Cezası Aldı

Demetil cıva 1 milimetresi 10 insanı öldürebiliyor. Amerika Adalet Bakanlığı bu tür girişimde bulunan kişiye 12 yıl hapis cezası verdi. Sebebini ise Siesser’in eski karısını öldürmek için yaptığı girişimler olarak gösterdi. Siesser planladığı şeye ulaşamamasına rağmen hapis cezası aldı. Bu ceza bu tür işler planlayanlar örnek olacağı düşünülüyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu