Güncel

Amerikan Ordusu Zihin Okuma Platformu Kuracak

ABD’nin ünlü haber sitelerinden bir tanesi olan C4ISRNET  teknoloji sitesine göre Amerika Birleşik Devletleri ordusu bilim insanlarını sinirbilim dalı altında araştırma yapmaları için teşvik amaçlı bir fon oluşturmayı planlıyor. Fon oluşturulmasının asıl nedeni ise savaşlarda ordunun daha iyi anlaşabilmesi için zihin okuma sistemi oluşturmak.

Amerikan Ordusu Zihin Okuma Platformu
Amerikan Ordusu Zihin Okuma Platformu

Amerikan ordusu zihin okuma platformu kurmada kararlı görünüyor. Bunun nedeni ise deneysel telepati projelerinin olasılıkları ve gelecek savaşların uygulamalarını keşfetmek. Hatta süreci hızlandırmak için önümüzdeki beş yıl ödenmek üzere 6,25 milyon dolar fon oluşturulduğu söyleniyor.

Zihin okuma platformunun geliştirilmesi konusunda uzmanlara nasıl bir talimat verileceği hala belirsizliğini korurken, ARO bilimciler beyin tarafından aktarılan sinyalleri çözmeyi başardıklarını daha önceden duyurmuşlardı.

Amerikan Ordusu Zihin Okuma Platformu Hazırlıklarına Devam Ediyor

ARO araştırmacıları özel düzenlenmiş bir algoritma ve gelişmiş matematiksel işlemler kullanarak beyin sinyallerinin hareketi yönlendirmek için nasıl çalıştığını bulmayı başardı.

Amerikan Ordusu Zihin Okuma Platformu
Amerikan Ordusu Zihin Okuma Platformu

Bilim insanları bu sistemi kullanarak bilgisayarın düşüncelerine göre askerlerin beyinlerine komut gönderecek bir sistem kurmanın yollarını arıyor. Bu işlemden sonra ki adımda savaştaki sesiz iletişim olacak.

Bu ve buna benzer ilginç haberlere Teknotomy güncel adresinden ulaşabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu