Oyun

Among Us, 3.8 Milyon Eş Zamanlı Oyuncuya Ulaştı

Innersloth tarafından geliştirilen ve yayınlanan Among Us, bildiğiniz üzere son dönemlerin en popüler oyunlarından biri.

Son dönemlerin en popüler oyunu olan Among Us yeni bir rekora imza atmayı başardı. Çıkış yaptığı tarihten bugüne kadar potansiyeli keşfedilmemiş olan Among Us, son dönemlerde Twitch ve YouTube sayesinde beklenilmeyen bir potansiyele ulaştı. Öyle ki son dönemlerin en popüler oyunlarından biri olan Fall Guys’ı geride bırakan Among Us, aynı zamanda büyük AAA oyunlarını bile geçmeyi başardı.

Among Us
Among Us

Between Us isimli istatistik şirketi yaptığı en son açıklama ile birlikte 27-28 Eylül 2020 tarihleri arasında 3.8 milyon oyuncunun eş zamanlı olarak Among Us oynadığını belirtti. Elbette bu, oyunun bulunduğu tüm platformlar için geçerlidir.

Bu rakamların ardından Among Us’ı takdir etmek gerekir, her ne kadar canlı yayın platformlarında iyi reklamı yapılmış olsa da büyük AAA oyunları bile herhangi bir anda ister toplam ister eşzamanlı olsun, çok sayıda oyuncuya ulaşamıyor. Eğer sizde Among Us oynamak istiyorsanız oyunun PC sürümüne Steam üzerinden ulaşabilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu