Güncel

Anadolu Efes’in Dijital Taraftarları Tribünde

Ülkemizde en çok takip edilen sporlardan biri olan basketbol, son yıllarda ülkemizde daha çok ilgi görmeye devam ediyor. Ülkemizin takımları da bu doğrultu da gelişiyor. Ülkemizde futbol sektöründe 3- 4 takım arasında rekabet devam ediyorken basketbol da işler tam tersi her takım her sene daha da güçlü oluyor ve rekabete katılıyor. Anadolu Efes basketbolda ego manyaları kıra kıra gücüne güç kattı.

Anadolu Efes'in Dijital Taraftarları Tribünde Yerlerini Alıyor
Anadolu Efes’in Dijital Taraftarları Tribünde Yerlerini Alıyor

Ülkemiz basketbolunda önemli takımlar arasında sayılan Anadolu Efes yeni bir projeye imza attı. Covid-19 virüsü dünyanın her ülkesinde kendini gösterdiği zaman ülkemizde covid-19 hastası yoktu. O zamanlar spor müsabakalarında seyircili oynanıyordu. Ülkemizde vakaların ortaya çıkmasıyla müsabakalar ertelenmesi düşünülmüştü. Lakin daha sonra seyircisiz oynanma kararı alınmıştı. Neredeyse 1 senedir spor sevenler müsabakaları evlerinde izlemek zorunda kalıyor. Anadolu Efes, Microsoft uygulaması olan Teams ile yeni bir proje imza attı.

Anadolu Efes’in Dijital Taraftarları Müsabaka İçin Hazır

Anadolu Efes Microsoft Türkiye ile anlaştı. Anadolu Efes taraftarı evlerinden hem özledikleri müsabakaları izliyor hem de takımına destek oluyor. Anadolu Efes uygulamasından ve İnstagram’da kampanya katılan basketbol sevenler takımlarını saha da desteklemeye devam ediyor. Dijital taraftarlar Avrupa Basketbol tarihinde bir ilk oldu.

Microsoft uygulaması Teams‘e yeni gelen ”Together” özelliği ilk defa spor alanında kullanıldı. Futbolda da dijital taraftar bulunuyor. Fakat futbolda sadece taraftarların resimleri sahaya yansıtılıyor.

Anadolu Efes'in Dijital Taraftarları Tribünde
Anadolu Efes’in Dijital Taraftarları Tribünde

Spor izleyicileri ile güzel. Pandemi sürecinden önce taraftarın desteği takımı ateşliyor ve bir anda kötü giden müsabaka farklı yerlere gidebiliyor. Pandemi sonrasında taraftar desteğini alamayan sporcular motivasyonlarını hemen kaybediyor. Dijital taraftar ile tekrardan bu motivasyonun artması bekleniyor.

Ayrıca Anadolu Efes’in Tiktok ile anlaştığı ve spor ürünlerini Tiktok üzerinden reklamını yapmayı planladığı iddia ediliyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu