Android

Google Android Auto için Yeniliklerini Duyurdu

Google tarafından geliştirilen Android Auto, mobil cihazların sağladığı gösterge ünitesidir. Standart sürücülere, GPS, navigasyon, müzik çalma, telefon ve web araması gibi özellikler için kontrol sunar. Ayrıca ses komutlarıyla güvenli sürüş sağlamak amacıyla eller serbest modunda çalışır. Ek olarak uyumlu uygulamalara da erişim sağlar. Birçok kullanıcı tarafından tercih edilen Android Auto için Google çeşitli yenilikler getirdi.

Android Auto
Yeni Auto ile Yolculuklar Artık Daha Keyifli

Android Auto’nun Yeni Özellikleri Nelerdir?

Yeni özellikleri duyuran Google, kullanıcıların sürüşten daha fazla keyif alacağını belirtti. Özel duvar kağıtlarıyla artık arabanızın ekranını kişiselleştirmek için çeşitli arabalardan ilham alan arka planlar arasından seçim yapabilirsiniz. Daha uzun yolculuklar için siz ve yolcularınız çeşitli kelimelerin telaffuz edilmesiyle etkinleştirilen oyunlarla eğlenebilirsiniz.

Google, ayrıca başlatma ekranına kısayollar yerleştirdiğini de ifade etti. Bu kısayollar; kişilerinize kolay erişim sağlar. Hatta telefonunuzda olduğu gibi hava durumunu kontrol etmek veya sadece arabanızın ekranındaki simgeye dokunarak termostatı uzaktan ayarlamak gibi görevleri tamamlamak için Asistan’ı kullanmanıza olanak tanır.

Google Android Kullanıcıları için Auto
Android Kullanıcıları için Auto

Daha geniş ekranlı otomobiller için Google Haritalar ve medya kontrollerinin gerçek zamanlı görünümüne sahip bölünmüş ekranla kullanıcılar artık daha fazlasını gerçekleştirebilir. Yolculuk için birlikte olduğunuz kişilerle Android Auto’nun arabanızın ekranında görüneceği zamanı kontrol etmek için bir gizlilik ekranı bile ayarlayabilirsiniz.

Android Auto’nun bu yeni özellikleri önümüzdeki günlerde Android 6.0 ve daha üst sürümlerini çalıştıran telefonlarda ve uyumlu arabalarda kullanılabilecek. Desteklenen cihazların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak
Your Android is now even safer — and 5 other new features

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu