Android

Android Auto İçin Play Store Yeni Seçenekler Sunmaya Başladı

Google, Android uygulama geliştiricileri için 5 Nisan 2021 tarihinde yayınladığı bir blog yazısıyla Android Auto ile ilgili yenilikleri duyurdu. Mart ayında duyurulan Jetpack’in bir parçası olarak Android for Cars Uygulama Kitaplığı’na şimdiden bir çok geliştirici uygulamalarını taşıdı. Bu iş ortaklığı çerçevesinde Google, sürücülerin yeni uygulamalar konusunda hevesli olduğunu da belirtti.

Android Auto'ya Yenilikler
Android Auto için Uygulamalar Genişletiliyor

Android Auto Yenilikleri Nelerdir?

Google 5 nisan pazartesi günü paylaştığı yazısıyla, geliştiricilerin Android Auto navigasyon, park etme ve şarj uygulamalarını üretime yayınlayabileceği haberini verdi. Buna ek olarak Google, bu dönüm noktasına ulaşabilmek için kitaplığı ve uygulamaların yayınlanma sürecini dengelemek için çok fazla çalıştıklarını da ifade etti.

Geliştiricilere ithafen olan yazıda, üretime yayınlama ile sürücülerin uygulama için bir beta programına kaydolmalarına gerek kalmadan araçlarının ekranında kullanmalarına olanak tanınacağından bahsedildi. Bu noktada gerekli açıklamaları da paylaşan Google adımları şu şekilde sıralıyor:

  • Uygulamanızı geliştirici kılavuzumuzla tasarlayın.
  • Uygulamanızı androidx.car.app’ın en son sürümüyle geliştirin.
  • Uygulamanızı masaüstü ana ünitesi ve yeni test kitaplığı ile test edin.
  • Uygulamanızı Play Console’daki üretim kanalında yayınlayın.

Android for Cars Uygulama Kitaplığı 1.0 ile ilgili uygulama geliştiricilerin işbirliği ve geri bildirimlerine teşekkür eden Google, Android Auto kullanıcılarının en yaygın isteklerinden birinin daha fazla uygulama kategorisi olduğunu söylüyor. Üretimde navigasyon, park etme ve şarj uygulamalarını etkinleştirmenin büyük bir adım olduğunu belirten Google, bunun uzun bir yolculuğun başlangıcı olduğunu da dile getiriyor.

Kaynak
Start Your Engines: Launch New Android Auto Apps to Production!

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu