Güncel

Android Güncellemesi Alacak LG Telefonlar Belli Oldu

Uzun zamandır akıllı telefon sektöründen çekildiği iddia edilen LG geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile iddiaları doğrulayarak artık akıllı telefon üretmeyeceğini açıkladı. O gün yapılan açıklamada mevcut LG kullanıcılarının durumdan etkilenmeyeceği mevcut cihazların neredeyse hepsine güncelleme desteği geleceği açıklandı. Dün bir açıklama yazısı daha yayınlayan LG yetkilileri 3 yıl boyunca Android güncellemesi alacak telefonları açıkladı.

Android Güncellemesi Alacak LG Telefonlar Belli Oldu
Android Güncellemesi Alacak LG Telefonlar Belli Oldu

LG tarafından yapılan açıklamaya göre 2019 yılı ve daha sonrası üretilmiş üst segment akıllı telefonlar 3 yıl boyunca Android güncellemesi ile desteklenecek. Hangi telefonları üst segment kabul ettiğini de açıklaya şirket G serisi, V serisi, Velvet ve Wing’in üst segment cihazlar olduğunu açıkladı. Bu cihazlara ek olarak  Stylo ve K serisi gibi orta düşük segment cihazlar ise 2 yıl süre ile güncelleme alacak.

Android Güncellemesi Alacak LG Telefonlar Listesi

Yapılan açıklamalar şirketin üst segment olduğunu düşündüğü 7 telefonu 3 yıl boyunca destekleyeceğini söylüyor .3 yıl boyunca güncelleme alacak telefonların listesi ise şu şekilde ;

  • LG G8 ThinQ
  • LG G8x ThinQ
  • LG G8s ThinQ
  • LG V50 ThinQ
  • LG V60 ThinQ
  • LG Velvet
  • LG Wing

Gelecek güncellemeleri örneklendirmek gerekirse LG Velvet Android 10 ile kullanılarak piyasaya sürülmüş bir cihaz yani LG Velvet’in Android 11 , 12 ve 13 güncellemelerini alacağını söyleyebiliriz. Tabi gelecek güncellemelerin sistem gereksinimleri ile cihazların özelliklerinin de kesişmesi gerekiyor.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu