Android

Android Telefon Güncellemeleri Değişiyor

Google, yakın zamanda çıkması planlanan Snapdragon 888 adlı yonga seti tarafından desteklenen akıllı telefonlardan başlayıp, dört senelik süre ile Android sistem güncellemelerini düzenleyebiliyor. Aslında Android sürüm bulunan akıllı telefonlar en fazla 2 ya da 3 Android güncellemesi alabiliyor. Bu sayede Android 11 ile çıkan bir akıllı cihaz, Android 11, 12, 13 ve 14’ü destekleyebiliyor.  

Android Telefon Güncellemeleri Problem Olmaktan Çıkıyor
Android Telefon Güncellemeleri Problem Olmaktan Çıkıyor

Android Telefon Güncellemeleri Sorun Olmaktan Çıkıyor

iPhone sistem modeli konu alındığı zaman, cihazın donanımını destekleyen iOS sistemi güncellemelerini almaya devam edebiliyor. Google ise genellikle üç yıl sonra akıllı telefonlarına Android desteğini sonlandırıyor. Ama bu durum artık değişiyor. Google şirketi artık dört sene boyunca desteğini sürdürmeyi planlıyor.

Android telefonlar güncelleme aldığı zaman kasmaya ve bazı işlevlerini yerine getirmiyordu. Kullanıcılar bu yüzden yeni telefon almak zorunda kalıyordu. Android kullanan akıllı telefonlarda en büyük problem buydu. Android sistemi büyük bir sistem olduğu için bu sistemi kullanan her marka telefonda bu sorun ortaya çıkıyordu. Bu konuda en çok problem çeken Samsung markalı telefonlar oluyor. Samsung kullanıcıları iki güncellemeden sonra telefonlarının kullanılmayacak hale geldiğini belirtiyordu.

Android Telefon Güncellemeleri Değişiyor
Android Telefon Güncellemeleri Değişiyor

Ama Qualcomm ve Google şirketi arasında yapılan anlaşmaya verilerine göre, Snapdragon yonga setine yardımı olan akıllı telefonlar artık dört tane Android güncellemesi alabilecek.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu