OyunMOBA

Annie Alev Kalkanı Değişikliği

League of Legends’ın eski şampiyonlarından biri olan Annie geçmiş yıllarda pek çok kez değişime uğramıştı. Fakat şimdiye kadarki en büyük değişikliği 10.22 yamasında aldığını söyleyebiliriz. Şampiyon Annie artık E yeteneği olan Alev Kalkanı’nı takım arkadaşları üzerinde de kullanabiliyor. Ancak şampiyonun 10.22 yamasıyla kazandığı bu değişiklik oyun üzerinde istemsiz bir hataya sebep oldu. Bu hatanın ne olduğuna gelirsek, Annie’nin takım arkadaşlarına belirtilen alanın bir miktar daha uzağında E yeteneğini kullanabilmesine sebep oluyor.

Annie Alev Kalkanı Hatası ve Değişikliği
Annie Alev Kalkanı Hatası ve Değişikliği

Annie Alev Kalkanı’nda Hata

Reddit platformu üzerinden League of Legends’taki hataları bulmasıyla ünlü olan kullanıcı Caenen bu hatayı keşfetti. Hatayı keşfettikten sonra vidosunu da çeken Caenen bu durumla ilgili yaptığı yorum da takım arkadaşlarının menzilde olup olmadığının kontrolünü sağlamayı unutmuş olabileceklerini belirtti. Ayrıca Annie ile E yeteneğinin kullanılmak istenildiğinde 225 menzilde bir tarama yapıldığını ve bu alan taraması ile takım arkadaşlarınızın üstüne tıklamanızı kolaylaştırmak için tasarlandığını ifade etti.

Annie’nin 225 menzilin biraz dışından takım arkadaşlarına kalkan verebilmesi rakip takım için problem yaratabilecek bir durum oluşturuyor. Otomatik saldırı menzili fazla olan Annie, uzak bir menzilden kalkan sağlayabildiğinde haksız bir avantaj elde etmiş oluyor. Bu durum da oyunun Annie karşısında oynanmasını bir miktar zorlaştırıyor. Alev Kalkanı’nda bulunan bu kullanış hatası Riot tarafından bilinçli bir şekilde yapılmamış ise en kısa zamanda düzeltilecektir.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu