Güncel

Ant-Man Kapadokya’da Çekimlere Başladı

Marvel dünyasının sevilen filmlerinden Ant-Man Kapadokya’da çekimlere başladı. Bu çekimlerin Türkiye’de gerçekleşmesinin bir sebebi, geçtiğimiz aylarda yabancı yapımcıları ilgilendiren bir yasa düzenlemesine dayanıyor. Bu yasa ile ülkemizde film çekmek isteyen yapımcılara bazı kolaylıklar sağlandı. Ekonomik olarak büyük katkıları olan filmlerin, ülkemizde çekilmesi için önemli teşvikler veriliyor. Ayrıca ülkemizde çıkarılan yasanın benzerleri Arap ülkelerinde ve bazı Batı Avrupa ülkelerinde de görülüyor.

Ant-Man Kapadokya Çekimleri Başladı
Ant-Man Kapadokya Çekimleri Başladı

Uzmanlar, ülkemizde çekim yapan büyük bütçeli filmlerin sayısının artacağını hatta yabancı filmlerin yeni cazibe yerinin ülkemiz olacağını düşünüyorlar. Ayrıca ülkemizin tanıtımı açasından da önemli katkılar sunan sinema filmlerinin sayısının yakın zamanda artması bekleniyor. Uzmanlara göre bu çekimlerin ülkemiz açısından önemli artıları bulunuyor. Büyük bütçeli filmlerin harcayacağı paranın belli bir kısmını ülkemizde harcaması, ülkenin ekonomisine önemli katkıda bulunuyor.

Ant-Man Kapadokya Çekimleri

Yeni yasa ile Marvel filmlerinin bazılarını Türkiye’de çekmeye karar veren yapımcılar, ülkenin farklı yerlerinde yer alan doğal harikaların filmlerde yer almasını istiyor. Ant-Man Kapadokya çekimlerine geçtiğimiz aylarda başlandığı ve şu anlık çekimlerin kısa bir süreliğine durduğu iddia ediliyor.

Ant-Man Kapadokya Çekimleri
Ant-Man Kapadokya Çekimleri

Ant-Man çekimlerinin Türkiye’de yapılması sosyal medyada da çok konuşulan konulardan biri oldu. Ülkemizdeki Marvel sevenlerin bazılarının Kapadokya’ya gitmeye çalıştığı ve çekimlerin olduğu yere giremedikleri iddia ediliyor. Ayrıca Marvel’ın oyunlarında Kapadokya ile ilgili içeriklerin yer alacağı da gelen diğer iddialar arasında yer alıyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu