Güncel

Antalya’da Göktaşı Satışa Çıkıyor

Antalya’da göktaşı satışa çıkıyor. Son zamanlarda göktaşı olayları ülke gündeminden düşmüyor. Göktaşı olayı en son İstanbul’da görüldü. Işık şöleninden sonra İstanbul’a göktaşı düştüğü iddia edildi. Fakat uzmanlar Batı Trakya, Karadeniz, Bulgaristan‘da herhangi bir bölgeye de düşebileceğini açıkladı.

Antalya'da Göktaşı Satışa Çıkıyor
Antalya’da Göktaşı Satışa Çıkıyor

İstanbul’da yaşanan olaydan sonra Çorum’da yaşayan bir çiftçi göktaşı bulduğunu açıkladı. Bu açıklamadan sonra ünlü olan çiftçi Amerika’da yaşayan birine yüksek bir fiyata sattığını da daha sonra ifade etti. Türkiye’nin en büyük 3. göktaşını satarak zengin olan çiftçi, göktaşını görmek isteyenlere Çorum Müzesi’nde hala sergilendiğini de duyurdu.

Çorumlu Çiftçi’den sonra Antalya’da başka bir kişi göktaşını sattığını açıkladı. İlk yıllarında yüksek teklif geldiğini ama satmadığını söyledi. Şimdi ise değerini karşılayan bir teklif gelirse satacağını vurguladı.

Antalya’da Göktaşı Nasıl Bulundu?

Mehmet Güngör ‘‘2008 yılının sonbaharında ceviz ağaçları ile uğraşırken gökyüzünde bir patlama yaşandı. Patlamadan gelen cisim benim arsama düştü. O sırada hemen eve gittim. Evden arsaya tekrar döndükten sonra ne kadar arasa da bir şey tespit edemedim. Patlamadan 11 yıl sonra ceviz ağaçların bakımını yaparken farklı bir taş gördüm. Taşın ağırlığı 1 kilo 70 gramdı. Taşın yanında yanık izleri vardı” şeklinde açıklamalar yaptı.

Antalya'da Göktaşı Nasıl Bulundu?
Antalya’da Göktaşı Nasıl Bulundu?

Daha sonra taşı test etmeleri için Kırıkkale Üniversitesi’ne yollandı. Fakat orada pek fazla sonuç alınamayınca taş, Çanakkale 18 Mart Ünivertsitesi’ne yollandı. Orada yapılan incelemeden sonra Türkiye’ye düşen son meteoritti. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye’ye düşen 16. meteorittin sahibi Mehmet Güngör‘dü.

Mehmet Güngör son örneği tekrardan satışa çıkardı. Uygun fiyata satacağını açıklayan Güngör, müzelerden talep olduğunu açıkladı. Şu anlık farklı bir talipli olmadığı da biliniyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu