OyunFPS

Apex Legends Mobile Geliyor

Geçtiğimiz günlerde kırmış olduğu rekorla büyük bir oyuncu kitlesine hitap eden Apex, bu sefer Apex Legends mobile ile karşımızda. EA tarafından yayınlanmış olan oyunun, mobil sürümünün betasının başladığı resmen duyuruldu. Başlamış olan beta süreci ilk başta yalnızca Hindistan ve Filipinler’de olan birkaç bin oyuncuyla sınırlandırılmış durumda.

Battle Royale Oyunları Arasında Büyük Oyuncu Kitlesiyle Yer Edinen Apex Legends Mobile Geliyor
Battle Royale Oyunları Arasında Büyük Oyuncu Kitlesiyle Yer Edinen Apex Legends Mobile Geliyor

Apex Legends Mobile Hakkında EA’den Gelen Açıklamalar

TheVerge’in yapmış olduğu habere göre şirket “beta sürümü bu ay içerisinde başlatacak. Fakat bu beta sadece Hindistan ve Filipinler’de olacak. Katılacak kişi sayısı da sınırlandırılmış durumda olacak”. Tüm bunlara ek olarak EA gerçek planlarının oyunu yıl içerisinde geliştirip daha fazla ülkeye yaymak olduğunu söyledi.

Beta sürecinden ilk görselleri paylaşan şirket amaçlarının “Apex Legends portu” olmadığını söyledi. Amaçlarının tamamıyla yenilenmiş ve son derece gelişmiş grafiklerle gelecek bir oyun olduğunu söyleyen şirket, bu sözleriyle hayranlarını oldukça fazla heyecanlandırdı.

Oyun direktörü Chad Granier yapmış olduğu açıklamada “Apex Legends Mobil, telefonlarda mevcut olan en gelişmiş hayatta kalma deneyimi için geliştirilmiş kontroller ve son derece iyi bir optimizasyonla dokunmatik ekranlara uygun olacak biçimde tasarlandı” ifadelerini kullandı

Tüm bunların yanı sıra açıklama “oyunun çapraz platform desteği bulundurmayacağını, çıktığı zaman ücretsiz olacağını fakat oyun içerisinde bazı ödemeler olacağını da” içerdi.

Son zamanlarda büyük çaplı şirketlerin oyunları mobil platformlara geliyor. PUBG Mobile ile başlayan bu serüven Wild Rift ile devam etti. Ardından Rocket League’in de geleceği duyurulduktan sonra sıra da Apex Legends var. Mobil oyuncularsa bu durumdan oldukça memnun.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu