Oyun

Apex Legends Nintendo Switch’te Çalışacak

Geçtiğimiz seneden beri Apex Legends Nintendo Switch kullanıcıları tarafından beklendi. Fakat Covid-19 yüzünden Switch üzerinde çıkışını gerçekleştiremeyen oyun geçtiğimiz gün içerisinde çıkışını gerçekleştirdi. Uzun süredir kullanıcılar tarafından beklenen oyun, çözünürlük ve FPS optimizasyonu sıkıntıları olmasına rağmen Cross-Play olarak sunuldu.

Apex Legends Nintendo Switch İçin Çıkış Yaptı
Apex Legends Nintendo Switch İçin Çıkış Yaptı

Apex Legends Nintendo Switch’te 30 FPS Çalışacak

Yerleşik modla birlikte 720p 30 FPS destekleyebilen oyun avuç içi modunda 576p 30 FPS veriyor. Bütün platformlarda çıkış yapan ve çoğunda 60 FPS destekleyen oyunun Nintendo Switch üzerinde 30 FPS vermesi oldukça eleştiri aldı.

Yetkililer yapmış oldukları açıklamalarla birlikte: “diğer konsollarda ya da bilgisayar üzerinden oynayanların 4K çözünürlükte 60 FPS olarak oynadıklarını belirtti. Switch oyuncularının bu oyuncularla karşılaşmak istemezlerse Cross-Play modunu kapatarak kendi aralarında eşleşme sağlayabilecek olduklarını da ekledi“.

Nintendo Switch üzerinde Apex Legends oynayan oyunculara sezon içerisinde bulunan Battle Pass’ın içinden 30 Level verilecek. Bunun yanı sıra oyunun çıktığı tarihten itibaren oyunculara 2 hafta sürecek şekilde 2 kat deneyim puanı verilecek. Verilen tüm bu puanların Switch oyuncularının diğer oyunculara yetişmesi için olduğu söylenildi.  

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu