OyunFPS

Apex Legends Oyuncu Sayısı Arttı

EA tarafından yayıncılığı yapılan ve oyuncuların kalbinde taht kuran Apex Legends oyuncu sayısını ikiye katladı. Ücretsiz bir şekilde oyunculara sunulmuş olan oyun 100 milyon oyuncu sayısını gördü. Oyun, PlayStation 4, Xbox One ve Windows platformlarına 4 Şubat 2019 yılında geldi. Üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen bir şekilde piyasaya tutunmuş olan oyun şirketin açıklamalarıyla birlikte 3 haneli oyuncu sayısını gördü.

Geliştirici şirket sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklamada “100 Milyon güç, yeni başlıyoruz. Teşekkür ederiz efsaneler!” sözleriyle oyunculara teşekkürlerini sundu.

Apex Legends Oyuncu Sayısıyla 100 Milyonu Buldu
Apex Legends Oyuncu Sayısıyla 100 Milyonu Buldu

Apex Legends Oyuncu Sayısı 100 Milyon

Oyun piyasaya sürüldükten sonra 25 ve 50 Milyon oyuncu sayısıyla sürekli olarak devam etti. İlk çıktığı zaman hızlı bir şekilde 25 milyon ve 50 milyonu görse bile bu hızı sürekli olarak arttıramadı

Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu duyurudan önce firma 2019 yılının sonunda bir duyuru daha yaptı. 2019 yılında oyuncu sayısıyla alakalı olarak yapmış olduğu paylaşımda 70 Milyonu gördüğünü söyleyen şirket, o süreçten beri oyuncu sayısıyla alakalı olarak fazla bir artış yaşamadı.

Bunun ardından şirket üçüncü çeyreğinde oyuncu taban sayısının geçen her yılda %30 olacak şekilde artış gösterdiğini duyurdu. Her geçtiğimiz yıl büyümeyi başaran oyundan şirket bu sene içerisinde 500 milyon dolardan fazla olacak şekilde kazanç bekliyor. Tüm bunların yanı sıra oyunun geliştirme aşamasında mobil sürümü olduğunu da ekleyen firma oyuncular tarafından oldukça heyecanlı karşılandı. 

350 milyon oyuncu sayısıyla Fortnite ve 75 milyon oyuncu sayısıyla Call of Duty Warzone’dan sonra Apex Legends’de hayatta kalma türleri arasında son derece önemli olarak görülüyor

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu