IOS

Apple’dan AirPods İçin Zam Kararı

İphone 12 modelinin kutu içeriğinde kablolu kulaklık bulundurmayacağını açıklamasından sonra büyük tepki toplayan Apple. Şimdide AirPods Türkiye fiyatlarını arttırarak İphone 12 almak isteyen kullanıcıları için bir sürpriz daha yaptı.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri ola Apple Dün akşam çevrim içi olarak gerçekleştirdiği etkinlikte yeni çıkacak olan İphone 12 ailesini duyurdu. Pek çok özelliği ile oldukça dikkat çeken cihazların kötü anlamda dikkat çeken özelliği ise kutu içeriklerinde kulaklık içermiyor oluşları. Hal böyle olunca da İphone 12 almak isteyen kullanıcılar AirPods fiyatlarına bakmaya başladılar. Bu noktada da onları kötü bir sürpriz bekliyordu. Çünkü Apple Airpods ve AirPods Pro cihazlarına zam yaptığını açıkladı.

AirPods Zamlandı, Kablolu Kulaklık Ucuzladı

Yeni çıkacak iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’ın kutu içeriğinde kablolu kulaklık ve şarj adaptörünün bulunmayacağını açıklayan Apple bazı aksesuarlarının da fiyatlarını değiştirdiğini açıkladı. 3.5 mm jak ve Lightning konnektörlü EarPods fiyatlarında indirime gidildi. İphone 12 alacak olan müşterilerin kulaklığa ihtiyaç duyacağını bilen Apple yetkilileri eski fiyatı 149 tl olan EarPods’u bugünden itibaren 199 TL fiyat etiketiyle kullanıcılarıyla buluşturacak.

Airpods Fiyat
Airpods Fiyat

Şu ana kadar Apple’ın internet sitesinde 1299 tl olan AirPods gelen zammın ardından 1599 tl oldu.  AirPods + kablosuz şarj kutusunun fiyatı ise 1.649 TL’den 1.999 TL’ye yükseltildi. Fiyat artışı Aiepods Pro’da da yaşandı cihazın fiyatı 2049 TL’den 2499’ye çıktı.

Ayrıca bugünden itibaren iPhone 11, iPhone XR ve iPhone SE modellerinden de Lightning konnektörlü EarPods ve şarj adaptörü çıkmayacak.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu