Güncel

Apple Araba Sektörüne Girebilir

Apple, uzun zamandır tartışma yaratan bir proje ile tekrar gündeme geldi. “Project Titan” isminde ki bu proje yıllardır konuşulan ve tartışılan ama bir türlü netlik kazanamayan bir proje. İddialara göre bu proje ile Apple araba sektörüne girmeyi amaçlıyor. Tamamen elektrik ile çalışan bir motora sahip olası beklenen aracın otonom sürüş sistemi ile gelecek olması ise oldukça muhtemel.

Reuters’e konuşan Apple’a yakın isimler şirketin uzun yıllardır konuşulan projeyi 2024 yılında hayata geçirmeyi planladığını düşündüklerini söylüyor. Bu süreçte pandeminin de etkisinin büyük olacağını söyleyen kaynaklar projenin 2025 yılına ertelenmesinin de olası olduğu kanısındalar. Buna ek olarak konuşulan bir detay var ki bu detay Tesla dahil bütün üreticileri etkileyebilir.

Apple Araba Sektörüne Girebilir
Apple Araba Sektörüne Girebilir

Apple Arabayı Başka Bir Şirkete Ürettirebilir

Apple’a yakın insanlar tarafından yapılan açıklamalara göre Apple aracı kendi üretmek yerine başka bir üreticiye ürettirerek o şirketin aracın lisansını almasını sağlayabilir. Bu duruma göre bütün teknolojilerini Apple’ın ürettiği bir araç Mercedes marka olabilir. Bu durumun Teslan’ın işine geleceği çünkü Tesla’nın yeni ve güçlü bir rakip yerine var olan rakiplerinin güçlenmesini isteyeceği düşünülüyor.

Reuters’in haberinde araba konusunda oldukça bilgi kirliliğinin olduğunun altı çizildi. Buna örnek olarak Tayland merkezli kaynakların aracın tamamen bittiğini iddia etmesi ve aracın 2021 yılında yollarda olacağını söylemesi gösterildi.

Bu ve buna benzer haberlerden anında haberdar olmak için Teknotomy güncel adresine bakabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu