Güncel

Apple Beklenen Lansman Öncesi Online Mağazasını Kapattı

Amerika merkezli teknoloji devi Apple geçtiğimiz günlerde Spring Loaded” (Baharı Getirdik) adındaki yeni lansmanını 20 Nisan’da yapacağını açıkladı. Yeni lansmanda birçok yeni cihazın tanıtılması beklenirken etkinlik son birkaç etkinlikte yapıldığı şekilde online olarak gerçekleştirildi. Etkinlikte yeni iMac, yeni iPad Pro ve bazı ürünler tanıtıldı. Apple beklenen lansman öncesi online mağazasını da erişime kapattı. Neredeyse bütün etkinliklerden önce bu uygulamayı yapan şirket bu sayede yeni ürünleri hemen siteye koymuş oluyor.

Apple Beklenen Lansman Öncesi Online Mağazasını Kapattı
Apple Beklenen Lansman Öncesi Online Mağazasını Kapattı

Sitenin kapatıldığı sürede Apple Store’a giriş yapılmaya çalışıldığında gökkuşağı renklerini içeren Apple logosu bizi karşıladı. Logonun altında “Hemen döneceğiz” başlığı ile birlikte “Apple Store’da bazı güncellemeler yapıyoruz. Lütfen yakında tekrar deneyiniz” açıklaması yer aldı.

Apple Beklenen Lansmanda Neler Tanıtıldı?

Apple‘ın “Baharı Getirdik” etkinliği 20 Nisan Salı günü Türkiye saati ile 20.00’da gerçekleştirildi. Apple.com üzerinde online olarak gerçekleştirilen lansmanda Apple yeni ürünlerini tanıttı. Buna ek olarak Apple etkinlikte geri dönüşüm odağına sahip çevreci yaklaşımını ve kişisel verilerin güvenliği için uygulamaya koyduğu politikalarını vurguladı.

Gerçekleşen etkinliğin odak noktasında iPad Pro ve iMac yer aldı. Etkinlikte M1 işlemcisine sahip olan renkli iMac’ler ile 5.Nesil iPad Pro, Apple TV ve AirTag tanıtıldı. Bunların yanı sıra mor renkli bir iPhone 12 de tanıtıldı. AirPods ve iOS 14.5’a yönelik herhangi bir açıklama ise yapılmadı. İşletim sistemine yönelik detayların ilerleyen günlerde paylaşılması bekleniyor.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu