Güncel

Apple Bu Ay 2 Yeni Cihaz Tanıtabilir

İnternetin gelişimi ile birlikte birçok bilgiye anında erişebiliyoruz. Fakat özellikle sızıntı diye adlandırılan teknolojik ürünler ile alakalı bilgiler yanlış çıkabiliyor. Tabi bu da insanların hüsrana uğramasına neden oluyor. Bu günlerde çıkan sızıntı haberi ise Apple tarafından geliyor. Gelen bilgilere göre Apple bu ay iki yeni cihaz tanıtmayı planlıyor. Tanıtılması planlanan birinci model iPad Pro diğeri ise Airtags olacak.

Apple Bu Ay 2 Yeni Cihaz Tanıtabilir
Apple Bu Ay 2 Yeni Cihaz Tanıtabilir

AirTags Nedir ?

AirTags Apple‘ın basitçe takip cihazı olarak çıkartacağı yeni bir teknoloji olarak öne çıkıyor. Soda kapağı boyutunda olması beklenen cihazın Apple’ın iPhone’umu Bul yazılımıyla senkronize çalışması bekleniyor. Örneğin AirTags’i çocuğunuzun çantasına yerleştirip iPhone’umu bul uygulaması ile birlikte çocuğunuzun yerini kolayca bulabilirsiniz.  U1 Ultra Geniş Bant yongasını bulundurması beklenen cihazın geleneksel bluetooth’lu cihazlardan çok daha iyi çalışacağı ifade ediliyor.

Cihazın fiziksel olarak ise küçük disklere benzeyeceği söyleniyor. Buna ek olarak Apple’ın kendi tasarımı olan anahtarlık ve deri kayışla birlikte satılacağı düşünülüyor. Apple bu ay 2 yeni cihaz çıkartacak iddiaları artıyor. Fakat bu bilgilerin resmi bilgi olmadığını ve Apple’ın daha önce Mart ayında hiçbir ürünü tanıtmadığını belirtelim.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu