Güncel

Apple Cook Reklamıyla Dikkatleri Üstüne Çekti

Apple Cook isimli bir reklam yayınlayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Apple Company, son modeli iPhone 12’yi piyasaya sürdüğü 2020 yılının son çeyreğinde dünyada en çok satan akıllı telefonlar arasında birinci sırada yer aldı . Apple inc. en çok satan akıllı telefon üreticisi arasında ilk kez Samsung Company’yi geçti. ABD’de, Amerikalıların yarısından fazlası, gizlilik politikaları nedeniyle bir Android cep telefonu yerine bir iPhone kullanmayı tercih ediyor.

Apple Cook Reklamı
Apple Cook Reklamı

Apple Cook Reklamıyla iPhone 12’ye Dikkat Çekti

Apple, iPhone 12’yi diğer modellerden dört kat daha iyi hale getiren dayanıklılığı, suya dayanıklılığı ve Seramik kalkan ekranını gösteren YouTube kanalında Cook adlı bir reklam yayınladı. Apple cihazları diğer akıllı telefonlardan çok daha pahalıdır ve insanlar bu cihazları satın almak için çok para harcar.

Apple Company, bu reklamdı iPhone 12’nin dayanıklılığı konusunda insanların güvenini kazanmaya çalıştı; Aşçı, bu cihazı su, yere düşürme vb. işlemlerden geçirirken, okuyarak bir tarif öğreniyor. Reklamda, amatör olduğunu ve bu telefonun ekranına çok fazla sos döktüğünü ve çok fazla un döktüğünü, işler yolunda gitmediğinde sinirlendiğini ve akıllı telefonu bir biber değirmeni ile defalarca parçaladığını gösterdi. Ardından ekranı temizlemek için bir su sekmesinin altına koydu. Akıllı telefon bütün bunlara rağmen mükemmel çalışıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=SCQpOaR3sVo
Apple Cook

Apple Cook reklamında sebzelerle birlikte bir iPhone 12’nin dayanıklılığını da gösterdi ve bu telefonu piyasaya sürerken Apple Company, bir kullanıcı telefonun ekranına sıcak kahve, su ve soda düşürdüğünde gösterdiği direncinden bahsetti. Testten sonra telefon iyi çalıştı çünkü suya ve toza dayanıklılık için bir iP68 derecesine sahip, bu da onu seramik bir ekranla her zamankinden daha dayanıklı kılıyor.

Kaynak
Apple's new ad named ‘Cook’ promotes the iPhone 12 durability, water-resistance, and the performance of Ceramic shield display

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu