Güncel

Apple Eskiyi Getir Yeniyi Al İçin Fiyatları Artırdı

Apple, telefon, dizüstü bilgisayar, bilgisayar ve diğer birçok elektronik cihaz üreten dünyanın en büyük teknoloji şirketi oldu. Apple eskiyi getir yeniyi al şeklinde bir politikaya sahiptir. Şirket, cihazınızı eski modelden şirketten yeni bir modele yükseltirken bir sonraki satın alma için size biraz kredi verir. Şirket ayrıca, telefonun yükseltilememesi veya krediye uygun olmaması durumunda telefonu ücretsiz olarak geri dönüştürebileceğine söz veriyor.

Apple Eskiyi Getir Yeniyi Al
Apple Eskiyi Getir Yeniyi Al Kampanyası

Apple Eskiyi Getir Yeniyi Al Kampanyasında Eski Telefonlarınız Artık Daha Değerli

Apple, eski iPhone’larını yenisiyle değiştiren müşteriler için kredi veya para miktarını artırdı. İPhone modeline göre tüm modellerin ticaret değerinde artış var. Örneğin, kullanılmış bir iPhone 11 Pro Max için maksimum takas değeri 15 dolar artarak 515 dolara çıktı. Benzer şekilde iPhone 11 Pro için de değer 5 dolar artarak 465 dolara çıktı. Cihazın değerindeki artış, modeline ve durumuna göre artıyor.

Telefonların alım satımından önce müşterilere telefonun modeli, telefonun durumu ve iPhone’un saklanmasıyla ilgili bazı temel sorular sorulur. Tüm bilgiler aracılığıyla takas değeri, bir Apple hediye kartı veya nakit almadan önce hesaplanır.

Apple, Ekim ayında iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini adlı yeni iPhone modellerini piyasaya sürdü. Bu modellerin tümünün fiyatları 69 $ ile 1099 $ arasında değişiyor. Bunların 5G’yi destekleyen gelişmiş bir sistemi var.

Apple, piyasaya yeni modeller sunarken, iPhone 11 ve iPhone 11 Pro’yu içeren eski kürk modellerinin montajını durdurdu. Apple, iPhone 11 modelleriyle birlikte 2017 yılında piyasaya sürülen iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın üretimini de durdurdu. Apple eskiyi getir yeniyi al kampanyasındaki bu artış, kişilerin cihazın orijinal fiyatından bir miktar indirim alması açısından faydalıdır.

Kaynak
Apple increases the maximum amount for 'trading in' your old iPhone

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu