Güncel

Apple Glass Geliyor

Apple ilk çıktığı zamanlar ürettiği yeni teknolojiler ile adından sıkça söz ettiren bir şirketti. Dokunmatik telefonlar, tabletler, İpod hatta akıllı saatlerde bile öncü şirket her zaman Apple’dı. Fakat Steve Jobs aramızdan ayrıldığından beri bu özelliğini terk edip üretilmiş olan teknolojileri iyileştirme yolunu seçtiler.

Tabi ki bu da bir satış stratejisi fakat kullanıcılar tekrardan piyasa da olmayan bir teknoloji istemeye başladı. Bu isteklerin üzerine Apple daha önce üretilmemiş bir teknoloji ürettiğini açıkladı. Bu teknoloji Apple Glass. Gelin Apple Glass’ı birlikte inceleyelim.

Apple Glass Tanıtıldı
Apple Glass Çıkıyor

Apple Glass Özellikleri Nelerdir?

Her geçen gün teknolojiyi günlük hayatımızda daha fazla kullanmaya başlıyoruz. Giyilebilir teknolojiler bunun en büyük örneği. Hal böyle olunca da bu konuda rekabette oldukça artıyor. Apple da rakiplerine fark atmak için bir teknoloji olan Apple Glass’ı çıkaracak. Cihaz da ilk göze çarpan özellik başka cihazlarla uyumluluğu denebilir.

Apple Glass’ın teknik özellikleri detaylı incelendiğinde ise karşımıza ilk olarak gözlerimizin hemen önünde yer alan lenslerin çalışma şekli çıkıyor. Bu lensler sayesinde kullanıcı iki gözünde de farklı bilgileri görebilecek. Gösterilecek olan bilgilerin ne olduğu kesin bilinmese de bu özeliğin oldukça ses getireceği kesin.

Apple Glass iPhone ve Apple Watch ile oldukça uyumlu çalışacak. Yani Apple ekosistemine bir parça daha ekliyor denebilir. Cihazlarınızda ki bilgilerin bir dokunuşla gözlüğe entegre olacağı beklenior.

Apple Glass Lidar ve kablosuz şarj özellikleri ile kullanıcılarına sunulacak. Lidar teknolojisi sayesinde Apple Glass etrafta bulunan objeler hakkında kullanıcıya bilgi verecek. Ve bu bilgiler direk lensler de gözükecek. Ayrıca kablosuz şarj desteği ile gelecek olan Apple Glass kullanıcılarını fazladan kablo taşıma derdinden kurtaracak. Bu cihazın kullanılabilirliği açısından oldukça önemli.    

Apple Glass Geliyor
Apple Glass Geliyor

Apple Glass Fiyatı Ne Kadar?

Özelliklerini tanıttığımız Apple Glass’ın satış fiyatının 499 dolar olması bekleniyor. Gözlüğün tanıtımının ise 2021 yılının mart ayında yapılacak bir etkinlikle gerçekleştirilmesi planlanıyor. Fakat ortaya çıkan iddialar, Apple Glass’ın 2020 yılında satışa çıkacağı yönünde fakat Pandemi koşulları nedeniyle satışın 2020 yılında başlaması zor görünüyor.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu