Güncel

Apple Güvenlik İçin Adım Atmaya Devam Ediyor

Apple güvenlik konusunda kendini geliştirmeye devam ediyor. Son birkaç yıldaki iş uygulamalarının ve politikalarının önemli bir bileşeni, kullanıcıların verilerini kullanmaya çalışan çeşitli geliştiricilerden ve şirketlerden korunmalarını sağlamak için bunu yapmaya çalışmaktı. Belki de bu tür şeylerin en büyük örneği, Apple’ın, uygulamaların kullanıcı verilerini varsayılan olarak kapalı olarak izlemesine izin veren ayarı yapması ve böylece uygulamaların varsayılan bir seçeneği kullanmak yerine kullanıcıların aktif olarak etkinleştirmesini gerektirmesi ile görülebilir. ihtiyaç duydukları verileri alın.

Apple Güvenlik Gelişmeleri
Apple Güvenlik Gelişmeleri

Apple Güvenlik İçin Kendini Geliştirmeye Devam Ediyor

Tüm bunlar söylenmiş ve artık yoldan çıkmışken, Apple’ın sayısız kullanıcısının güvenliğini artırabilecek adımlar atmaya devam ettiğini belirtmek önemlidir.. Apple’ın akıllı telefon işletim sisteminin en son sürümü olacak olan yaklaşan iOS 15, potansiyel olarak uygulamaların, kullanıcıların kopyala yapıştır işlevi aracılığıyla panolarına ekledikleri şeyleri artık izleyemeyecekleri bir durum yaratacaktır.

Bu, çok daha geniş bir güvenlik özelliği yelpazesine de dahil edilmiştir. Artık belirli bir uygulamanın konumunuzu kaç kez izlediğini görebileceksiniz ve karışıma atılan bir sürü daha küçük özellik var. Bu, potansiyel olarak iOS 15’i şu anda piyasadaki en güvenlik bilincine sahip işletim sistemlerinden biri yapabilir ve kullanıcıların güvenliklerini veya gizliliklerini herhangi bir şekilde tehlikeye atabilecek ürünleri kullanmakta tereddüt edebilecekleri ortaya çıkan büyük bir trendden yararlanabilir. şekil veya form. Apple, sonuçta akıllı telefon savaşlarının galibi olduğunu kanıtlayabilir ve başka hiçbir şey olmasa da bu, Google’a oldukça sık kullanıcı verilerini bir dereceye kadar değiştirmesi için ilham verebilir.

Kaynak
Apple Adds Multiple Security Features With Latest iOS Update

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu