IOS

Apple Haritalar iOS 14.5’le Çok Gelişecek

Harita uygulamaları çoğu zaman adres bulmak için kullanılan uygulamalardır. Normal şartlarda iOS 14.5 güncellemesi ile beraber Apple Haritalar’a yol bildirim opsiyonlarının eklenmesi beklendi. Ancak Apple Haritalar iOS 14.5 ile birlikte çok daha fazla gelişecek.

Apple Haritalar IOS 14.5'le Çok Gelişecek
Apple Haritalar IOS 14.5’le Çok Gelişecek

iOS 14.5 güncellemesinin en çok konuşulan özelliği Apple Watch ile ekranı açabilme opsiyonunun eklenmesiydi. Fakat görünen o ki Apple çok daha farklı düşünüyor.

Apple Haritalar iOS 14.5 ile Birlikte Kalabalığı Tespit Eder Hale Gelebilir

Apple Haritalar iOS 14.5 güncellemesi ile beraber trafik kazası veya trafikteki herhangi bir tehlikenin önlenmesine imkan sağlayacak. Apple kullanıcıları uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranı yukarı kaydırdıklarında karşılarına yeni bir menü çıkacak. Buna ek olarak bu özelliğin siri ile entegre çalışması bekleniyor. Yani kullanıcılar uygulamayı sadece ses ile kontrol edebilecek.

iOS 14.5 güncellemesi ile beraber dışarı çıktığınız zaman gideceğiniz lokasyonun ne kadar kalabalık olduğunu görebileceksiniz. Ayrıca Apple Haritalar hedef lokasyonun hangi günlerde ne kadar kalabalık olduğunu da gösterecek. Bu özellik, pandemi döneminin gereklilikleri göz önüne alındığı zaman hayat kurtaracak bir özellik gibi görünüyor.

Apple ve iOS işletim sistemi hakkında her türlü içeriğe Teknotomy IOS adresinden ulaşabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu