IOS

Apple IOS 14.3 Beta Sürümünü Yayınladı

ABD menşeli teknoloji devi Apple mobil işletim sistemleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde iOS 14,2’yi beta sürümünden çıkararak bütün kullanıcılara açık hale getiren Apple, iOS 14.3 beta sürümünü de geliştiricilerin kullanımına sundu. Buna ek olarak watchOS 7.2 ile tvOS 14.3 ‘de geliştiriciler için kullanıma açık.

İOS 14.3 beta sürümü yayınlandı
Apple İOS 14.3 Beta Sürümü Yayınlandı

iOS 14.3 beta sürümünün normal şartlarda kablosuz olarak indirilebilmesi gerekiyordu. Fakat şirket muhtemelen sunucular ile ilgili bir takım sorunlar yaşıyor. İlk başlarda kablosuz olarak indirilebilen iOS 14.3 daha sonra kullanıcılar ulaşamadı. Geliştiriciler son sürümü deneyimleyebilmek için Apple’ın internet sitesini kullanmak zorunda kaldılar. İşin ilginç tarafı ise Apple’ın beta sürümünü bir kaç saatliğine tamamen kaldırması oldu. Daha sonra Apple güncellemeleri tekrar erişime açıldı.

Apple iOS 14.3 Beta Sürümü İle Hangi Yenilikleri Getiriyor?

Apple geçtiğimiz ay düzenlediği bir etkinlikte iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max‘in daha önce olmayan bir fotoğraf çekme formatına sahip olacağını söylemişti.  “ProRAW”  olarak adlandırılan bu format  iOS 14.3’ün ilk geliştirici betası ile karşımıza çıktı. Artık kullanıcılar  iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max‘te ProRAW formatına sahip fotoğraflar çekebilecekler.

Artık Safari Arama Motoru Olarak Ecosia’yı seçebileceksiniz

Apple kullanıcıları bir süredir safari uygulamasının arama motorunu kişiselleştirebiliyor. Bu bağlamda kullanıcılar ayarlar menüsünde ki safari ayarlarının altında yer alan arama motoru seçeneğine girdiğinde istediği arama motorunu kullanabiliyor. OS 14.3’ün ilk geliştirici beta sürümü ile birlikte arama motoru için bir seçeneğiniz daha var od kazandığı parayı ormanları genişletmek için kullanan Ecosia .Ayıca Ecosia‘nın veri güvenliği açısından da çok önemli bir şirket olduğu su götürmez bir gerçek.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu