Güncel

Apple Kablosuz Şarjla İlgili Yeni Patent Aldı

Apple kablosuz şarj konusunda bir yeniliğe gidecek görünüyor. Kablosuz şarj, genellikle teknoloji dünyasında bir sonraki büyük adım olarak adlandırılır. Çünkü bu, potansiyel olarak insanların, telefonlarını ve diğer cihazlarını kablolar konusunda endişelenmeden şarjlı tutmalarına izin verebilecektir. Bazı şirketler bu konuda bir miktar ilerleme kaydetti. Ancak çoğunlukla kablosuz şarj, herkesin gerçekten yararlanmak isteyebileceği gerçek pratik uygulamalara sahip bir yeniliktir.

Apple Kablosuz Şarj Konusundaki Yenilik Nedir?

Patently Apple tarafından bildirilene göre Apple’ın birkaç patent başvurusunda bulunduğu belirtilebilir. Apple, Macbook’ları söz konusu olduğunda heyecan verici yeni bir yöne işaret ediyor. Bu patentler, gelecekteki Macbook’ların kablosuz şarj özelliğini gerçekleştireceğini gösteriyor. Bu teknoloji tam olarak uygulandığında yapılan Macbook’lara dahil edilecek olan şarj pedine diğer Apple cihazlarınızı yerleştirerek doğrudan kablosuz olarak şarj edebilmenizi sağlayacak şekilde görünmektedir.

Apple Kablosuz Şarj için Yeni Patent Aldı
Apple Kablosuz Şarj için Yeni Patent Aldı

İnsanların akılda tutması gereken bir şey, Samsung’un Galaxy telefonlarında zaten benzer özelliklere sahip olmasıdır. Samsung’un cihazlarını arkadaki şarj pedine yerleştirmeniz durumunda kablosuz şarj özelliğinden yararlanabiliyorsunuz. Apple yine de işleri bir adım daha ileri götürmeye istekli görünüyor.

Apple Kablosuz Şarj Patent Detayları
Apple Kablosuz Şarj Patent Detayları

Bu teknoloji uygulanmaya başlandığında, Apple’ın büyük olasılıkla gelecekte de iyi bir şekilde devam etmek istemesi, kablolardan büyük bir uzaklaşmaya işaret edecektir. Bununla birlikte, Apple’ın bu tür ürünleri yakın zamanda piyasaya süreceğinin hiçbir şekilde garantisi yoktur. Çünkü Apple şirketi genellikle patent başvurusunda bulunur, ancak genel halk için bunlar üzerinde çalışmaya başlaması gerçekten uzun zaman alır. Dolayısıyla Apple kablosuz şarj özelliğindeki yeniliğin ne zaman geleceğine dair net bir bilgi yok. iOS güncellemeleri ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu