IOS

Apple’dan Katlanabilir Ekranlı iPhone

Akıllı telefon dünyası gün geçtikçe gelişmeye, ilerlemeye devam ediyor ve bunların arasında en dikkat çekeni ise Apple‘ın katlanabilir ekranlı iPhone oluyor. Her geçen yıl telefon dünyasının aramak ve konuşup kapatmak haricinde daha geniş alanlara uzanan gelişimlerini seyrettik. Değişen özellikler ve tasarım yapısı ile birlikte akıllı telefonların farklı bir noktaya doğru ilerlediğini söyleyebilmek mümkün. Telefon dünyasına çok fazla önem veren ve yatırım yapan bir diğer firma ise merkezi Güney Kore’de bulunan teknoloji devi Samsung’tur. Bildiğiniz gibi firmanın katlanabilir ekranlı modeller ürettiğini ve bu modellerin ülkemizde de satışa sunulmakta. Fakat bu sektöre yatırım yapan tek şirket Samsung değil. Apple firmasının da bu konu hakkında çalışmalar yürüttüğünü ifade ediliyor.

Apple Katlanabilir Ekranlı iPhone
Apple Katlanabilir Ekranlı iPhone

Apple Katlanabilir Ekran İçin Bir Adım Daha Attı

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan teknoloji devleri arasında gösterilen Apple her geçen gün katlanabilir ekrana sahip iPhone modeli için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda katlanabilir ekrana sahip iPhone telefon modeli için bir patent alan şirketin yeni bir patent daha aldığı öğrenildi. Bu yönde ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne patent başvurusunda bulunarak iPhone modeli için kendini onarabilen ekran patenti de aldı. Katlanabilir ekran özelliğine ilk sahip olan iPhone modeli için alınan bu patent ile birlikte telefondaki katlama izleri ortadan kalkabilecek. Hepimizin de bildiği gibi günümüzde katlanabilir ekrana sahip akıllı telefon modellerinin en büyük sorunlarından biri katlama izlerinin olmasıdır.

Apple Katlanabilir Ekran İçin Bir Adım Daha Attı
Apple Katlanabilir Ekran İçin Bir Adım Daha Attı

Ayrıca bu teknoloji ile birlikte iPhone katlanabilen ekrana sahip akıllı telefonların katlanan kısımda oluşabilecek olan toz ve benzeri şeylerin sebep olabileceği çizikleri de engellemiş olacak. Geliştirilen teknolojinin telefonun şarjda olduğu sürece çalışacağı ve telefonunu kendi kendine onarabileceği söylendi.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu