Güncel

Apple One Kullanıma Sunuldu

Cupertino merkezli teknoloji lideri Apple, geçtiğimiz Eylül ayında bütün Apple aboneliklerini birleştiren abonelik servisi Apple One’ı oluşturacağını duyurmuştu. Apple Fitness+, Apple Arcade, Apple News+, Apple Music,  Apple TV+, Apple Arcade ve en önemlisi de İcloud gibi şirketin birbirinden ayrı satılan abonelikleri bu servisin içerisinde yer alıyor. 31 Ekim günü itibari ile Apple One kullanıma sunuldu.

Apple One 100’den fazla ülkede kullanıma sunulmuş bulunuyor. Apple One iPhone, Apple TV, iPad, iPod Touch ve Mac’de dahil olmak bütün Apple cihazlarında kullanılabilecek. Abonelik servisinde 3 farklı abonelik paketi bulunuyor. Bunlar bireysel ,aile ,premier abonelik .Ayrıca aile ve premier aboneliğini 6 farklı kullanıcı kendi cihazlarından istediği gibi kullanabilecek.

Apple One Ödeme Planı

Apple Onu Kullanıma Sunuldu
Apple One Kullanıma Sunuldu

Bireysel Abonelik: Aylık 14,95 ABD doları karşılığında sahip olunabilen bireysel abonelik  Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade servislerini ve  50 GB iCloud depolama alanını içeriyor.

Aile Aboneliği: Aylık 19,95 ABD Dolar’ı karşılığında sahip olunabilen aile aboneliği  Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade ve 200 GB iCloud depolama alanı içeriyor. Ayrıca 6 farklı kişiye kadar kullanım imkanı sağlıyor.

Premier Abonelik: Ayda 29,95 ABD Dolar’ı ödeyerek sahip olabileceğiniz premier abonelik  Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade, Apple News+, Apple Fitness+ ve 2 TB iCloud depolama alanı gibi özellikler içeriyor. Ayrıca tıpkı aile aboneliği gibi 6 farklı kullanıcı aynı anda kullanabiliyor.

Bireysel abonelik ve aile aboneliği şu an da 100’den fazla ülkede satışa sunulurken premier abonelik ise yalnızca Apple News+’in aktif olduğu ABD ,Kanada , İngiltere gibi az sayıda ülkede satışa sunuldu

Teknoloji devi Apple Apple One’ı henüz Türkiye de satışa sunmadı. Yani Apple One’ın Türkiye fiyatı için güncel kurları mı baz alacağı yoksa Türkiye için özel bir fiyat mı oluşturulacağı belli değil. Türkiye satış fiyatının önümüzde ki hafta belli olması bekleniyor.

Yaşanan haberlerden anında haberdar olmak Teknotomy güncel bölümüne bakabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu